Main Menu     College Coaches     Register to Attend     Website     Get Scores     Event Fields     Contact    
Orange Classic International Girls Soccer Tournament
13th Annual Orange Classic Girls Tournament
December 27-30, 2009
Broward County, FL


On This Page:
Girls U17 U17 Showcase II    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
12/27/2009
Girls U17 U17 Showcase II  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#629 
11:00 AM
PENNSYLVANIA RUSH 92F (PAE)1TEXAS SPIRIT 93 GIRLS (FORMERLY 93 RED) (TXN)2Weston Park #2
#631 
11:00 AM
FC DALLAS YOUTH 93G BLUE (TXN)2NORTH ATLANTA SA NASA 11 ELITE (GA)1Weston Park #1
#630 
12:30 PM
EASTERN FC BOBCATS (CT)2CAROLINA SC 92 CAROLINA SELECT (NC)2Weston Park #3
Bracket 2
#632 
11:00 AM
CHALLENGE SC 93 BLITZ (TXS)0HERNDON RFC ARSENAL (VA)1Weston Park #5
#633 
12:30 PM
TEWKSBURY TSA TRINIDAD (NJ)1OHIO GALAXIES FC 92 ELITE (OS)1Weston Park #1
#634 
12:30 PM
STING ROYAL 93G (TXN)1FC ALLIANCE 94G BLACK (TN)0Weston Park #2
Bracket 3
#635 
12:30 PM
MEGU FUSION FORMERLY MELBOURNE BEACH TSUNAMI (FL)1SUSC AC PERUGIA GRIFOS (PAE)0Weston Park #5
#636 
12:30 PM
FC DALLAS YOUTH FC DALLAS 94 RED SOUTH (TXN)2RSL FLORIDA ELITE (FL)2Weston Park #4
#637 
2:00 PM
ROSWELL SC SANTOS ROSWELL SANTOS (GA)3STING WEST BLUE 93G (TXN)1Weston Park #1
Bracket 4
#638 
2:00 PM
CHARLESTON FUTBOL CFC ELITE (WV)1BYSC BURLINGTON TIGERS (CND)2Weston Park #2
#639 
2:00 PM
NEW JERSEY DYNAMO RED THUNDER (NJ)1ANDROMEDA SC ANDROMEDA 93 (TXN)2Weston Park #3
#640 
2:00 PM
DYNAMO FC DYNAMO 93 GIRLS RED (IN)0CHARLOTTE UNITED FUTBOL CHARLOTTE UNITED 92 GOLD G (NC)1Weston Park #4
Bracket 5
#641 
2:00 PM
GRAND RAPIDS CREW JUNIORS GR CREW JUNIORS U17 FRANKLAND/SHELDON (MI)4NIFA 93G PREMIER (IN)1Weston Park #5
#642 
3:30 PM
WESTON FC 92/93 PREMIER (FL)1UNITED 1996 FUTBOL '93 INTERNATIONALS (KY)0Weston Park #1
#643 
3:30 PM
CONCORDE FIRE SOUTH BLACK (GA)2STING WEST ROYAL 93G (TXN)1Weston Park #2
#644 
3:30 PM
ELITE SOCCER EAGLES (NJ)1PATRIOTS FC 93 (NYE)0Weston Park #6
12/28/2009
Girls U17 U17 Showcase II  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#645 
8:00 AM
NORTH ATLANTA SA NASA 11 ELITE (GA)3PENNSYLVANIA RUSH 92F (PAE)1Weston Park #1
#646 
8:00 AM
CAROLINA SC 92 CAROLINA SELECT (NC)2FC DALLAS YOUTH 93G BLUE (TXN)2Weston Park #2
#647 
8:00 AM
TEXAS SPIRIT 93 GIRLS (FORMERLY 93 RED) (TXN)0EASTERN FC BOBCATS (CT)4Weston Park #3
Bracket 2
#648 
8:00 AM
FC ALLIANCE 94G BLACK (TN)0CHALLENGE SC 93 BLITZ (TXS)0Weston Park #4
#649 
8:00 AM
OHIO GALAXIES FC 92 ELITE (OS)0STING ROYAL 93G (TXN)1Weston Park #5
#650 
9:30 AM
HERNDON RFC ARSENAL (VA)0TEWKSBURY TSA TRINIDAD (NJ)0Weston Park #1
Bracket 3
#651 
9:30 AM
STING WEST BLUE 93G (TXN)1MEGU FUSION FORMERLY MELBOURNE BEACH TSUNAMI (FL)4Weston Park #2
#652 
9:30 AM
RSL FLORIDA ELITE (FL)2ROSWELL SC SANTOS ROSWELL SANTOS (GA)1Weston Park #3
#653 
9:30 AM
SUSC AC PERUGIA GRIFOS (PAE)3FC DALLAS YOUTH FC DALLAS 94 RED SOUTH (TXN)2Weston Park #4
Bracket 4
#654 
9:30 AM
CHARLOTTE UNITED FUTBOL CHARLOTTE UNITED 92 GOLD G (NC)1CHARLESTON FUTBOL CFC ELITE (WV)2Weston Park #5
#655 
11:00 AM
ANDROMEDA SC ANDROMEDA 93 (TXN)0DYNAMO FC DYNAMO 93 GIRLS RED (IN)1Weston Park #1
#656 
11:00 AM
BYSC BURLINGTON TIGERS (CND)3NEW JERSEY DYNAMO RED THUNDER (NJ)0Weston Park #2
Bracket 5
#657 
11:00 AM
GRAND RAPIDS CREW JUNIORS GR CREW JUNIORS U17 FRANKLAND/SHELDON (MI)1UNITED 1996 FUTBOL '93 INTERNATIONALS (KY)0Weston Park #3
#658 
11:00 AM
WESTON FC 92/93 PREMIER (FL)0STING WEST ROYAL 93G (TXN)0Weston Park #5
#659 
11:00 AM
CONCORDE FIRE SOUTH BLACK (GA)4PATRIOTS FC 93 (NYE)0Weston Park #4
#660 
12:30 PM
ELITE SOCCER EAGLES (NJ)3NIFA 93G PREMIER (IN)0Weston Park #4
12/29/2009
Girls U17 U17 Showcase II  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#661 
11:00 AM
PENNSYLVANIA RUSH 92F (PAE)1EASTERN FC BOBCATS (CT)0Weston Park #6
#662 
11:00 AM
TEXAS SPIRIT 93 GIRLS (FORMERLY 93 RED) (TXN)1FC DALLAS YOUTH 93G BLUE (TXN)1Weston Park #7
#663 
11:00 AM
CAROLINA SC 92 CAROLINA SELECT (NC)1NORTH ATLANTA SA NASA 11 ELITE (GA)4Weston Park #5
Bracket 2
#664 
11:00 AM
CHALLENGE SC 93 BLITZ (TXS)0TEWKSBURY TSA TRINIDAD (NJ)0Weston Park #8
#665 
12:30 PM
HERNDON RFC ARSENAL (VA)1STING ROYAL 93G (TXN)0Weston Park #5
#666 
12:30 PM
OHIO GALAXIES FC 92 ELITE (OS)2FC ALLIANCE 94G BLACK (TN)1Weston Park #6
Bracket 3
#667 
12:30 PM
MEGU FUSION FORMERLY MELBOURNE BEACH TSUNAMI (FL)1FC DALLAS YOUTH FC DALLAS 94 RED SOUTH (TXN)1Weston Park #7
#668 
12:30 PM
SUSC AC PERUGIA GRIFOS (PAE)1ROSWELL SC SANTOS ROSWELL SANTOS (GA)1Weston Park #8
#669 
2:00 PM
RSL FLORIDA ELITE (FL)3STING WEST BLUE 93G (TXN)0Weston Park #5
Bracket 4
#670 
2:00 PM
CHARLESTON FUTBOL CFC ELITE (WV)2NEW JERSEY DYNAMO RED THUNDER (NJ)1Weston Park #6
#671 
2:00 PM
BYSC BURLINGTON TIGERS (CND)1DYNAMO FC DYNAMO 93 GIRLS RED (IN)2Weston Park #7
#672 
2:00 PM
ANDROMEDA SC ANDROMEDA 93 (TXN)1CHARLOTTE UNITED FUTBOL CHARLOTTE UNITED 92 GOLD G (NC)2Weston Park #8
Bracket 5
#676 
2:00 PM
NIFA 93G PREMIER (IN)0UNITED 1996 FUTBOL '93 INTERNATIONALS (KY)0Weston Park #4
#673 
3:30 PM
GRAND RAPIDS CREW JUNIORS GR CREW JUNIORS U17 FRANKLAND/SHELDON (MI)0STING WEST ROYAL 93G (TXN)1Weston Park #5
#674 
3:30 PM
WESTON FC 92/93 PREMIER (FL)0PATRIOTS FC 93 (NYE)0Weston Park #6
#675 
3:30 PM
CONCORDE FIRE SOUTH BLACK (GA)1ELITE SOCCER EAGLES (NJ)0Weston Park #7
12/30/2009
Girls U17 U17 Showcase II  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#678 
9:30 AM
EASTERN FC BOBCATS (CT)4NORTH ATLANTA SA NASA 11 ELITE (GA)0Weston Park #7
#679 
9:30 AM
CAROLINA SC 92 CAROLINA SELECT (NC)1TEXAS SPIRIT 93 GIRLS (FORMERLY 93 RED) (TXN)2Weston Park #5
#677 
12:30 PM
FC DALLAS YOUTH 93G BLUE (TXN)0PENNSYLVANIA RUSH 92F (PAE)0Weston Park #5
Bracket 2
#680 
9:30 AM
STING ROYAL 93G (TXN)2CHALLENGE SC 93 BLITZ (TXS)2Weston Park #8
#681 
11:00 AM
TEWKSBURY TSA TRINIDAD (NJ)4FC ALLIANCE 94G BLACK (TN)1Weston Park #1
#682 
11:00 AM
OHIO GALAXIES FC 92 ELITE (OS)1HERNDON RFC ARSENAL (VA)2Weston Park #2
Bracket 3
#683 
11:00 AM
ROSWELL SC SANTOS ROSWELL SANTOS (GA)2MEGU FUSION FORMERLY MELBOURNE BEACH TSUNAMI (FL)3Weston Park #3
#684 
11:00 AM
FC DALLAS YOUTH FC DALLAS 94 RED SOUTH (TXN)3STING WEST BLUE 93G (TXN)2Weston Park #4
#685 
11:00 AM
RSL FLORIDA ELITE (FL)1SUSC AC PERUGIA GRIFOS (PAE)1Weston Park #5
Bracket 4
#686 
11:00 AM
DYNAMO FC DYNAMO 93 GIRLS RED (IN)1CHARLESTON FUTBOL CFC ELITE (WV)2Weston Park #6
#687 
11:00 AM
NEW JERSEY DYNAMO RED THUNDER (NJ)0CHARLOTTE UNITED FUTBOL CHARLOTTE UNITED 92 GOLD G (NC)6Weston Park #7
#688 
11:00 AM
ANDROMEDA SC ANDROMEDA 93 (TXN)2BYSC BURLINGTON TIGERS (CND)4Weston Park #8
Bracket 5
#690 
8:00 AM
WESTON FC 92/93 PREMIER (FL)2ELITE SOCCER EAGLES (NJ)0Pine Island Park #2
#689 
12:30 PM
GRAND RAPIDS CREW JUNIORS GR CREW JUNIORS U17 FRANKLAND/SHELDON (MI)2PATRIOTS FC 93 (NYE)2Weston Park #3
#691 
12:30 PM
CONCORDE FIRE SOUTH BLACK (GA)0NIFA 93G PREMIER (IN)2Weston Park #1
#692 
12:30 PM
UNITED 1996 FUTBOL '93 INTERNATIONALS (KY)1STING WEST ROYAL 93G (TXN)3Weston Park #2


11/11/2019 8:55:04 PM