Main Menu
College Coaches
Register to Attend
Website
Get Scores
Event Fields
Contact
On This Page:
Girls U16 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U14 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U16 PUMA Super Group
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Mens U19 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U16 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U17 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Mens U19 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U16 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U14 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Womens U19 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U13 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U17 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U13 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U15 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U13 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U17 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Viewing Location: NSC #07
7/17/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#727
8:45 AM
FOOTHILLS UNITED 16G1823 (CND)
1
MAPLEBROOK SA MBSA CHARGERS 16G1742 (MN)
3
Girls U16 Gold
#491
10:30 AM
LAKES UNITED FC INTRUDERS 14G1381 (MN)
0
GOLDEN VALLEY GV LAVA MONSTERS 14G1118 (MN)
2
Girls U14 Silver
#713
12:15 PM
WHITE BEAR LAKE WBL THUNDER 16G1736 (MN)
2
BRUMS VERK IF 16G0024 (NOR)
0
Girls U16 PUMA Super Group
#184
2:00 PM
TRSA RED BULLS 19B1774 (MN)
0
NWIFC GALAXY 19B0431 (IA)
8
Mens U19 Silver
#768
3:45 PM
COLEGIO SPELLMAN 16G1597 (ECU)
1
NORTH METRO STING 16G1743 (MN)
5
Girls U16 Silver
#266
5:30 PM
GITCHI GUMMI SC GITCHI GUMMI BLUE 17B0588 (MN)
1
EDMONTON DRILLERS 95 17B0786 (CND)
2
Boys U17 Gold
7/18/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#212
8:45 AM
FLOR SK 19B0951 (NOR)
8
BLACKHAWKS OF ST. PAUL ST PAUL BLACKHAWKS 19B1595 (MN)
0
Mens U19 Gold
#695
10:30 AM
NWIFC GALAXY 16B0430 (IA)
1
DETROIT LAKES 16B1864 (MN)
3
Boys U16 Silver
#273
12:15 PM
EDEN PRAIRIE AQUILAS 17B1829 (MN)
1
NORTH METRO SC NORTH METRO AJAX 17B1161 (MN)
0
Boys U17 Gold
#498
2:00 PM
SHAKOPEE SA SHAKOPEE STARS 14G0848 (MN)
1
CRSA FIRE 14G1077 (MN)
0
Girls U14 Silver
#499
3:45 PM
WOODBURY BLAZE 14G1422 (MN)
0
ARROWHEAD YOUTH SOCCER ARROWHEAD AGATES 14G1793 (MN)
0
Girls U14 Silver
#459
5:30 PM
HASTINGS FC HFC UNITED 14G1843 (MN)
2
EAGAN WAVE 14G1110 (MN)
1
Girls U14 Gold
7/19/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#155
8:45 AM
BLAINE THUNDERBIRDS 19G1122 (MN)
2
RUDBECKIANSKA 19G0843 (SWE)
4
Womens U19 Gold
#1293
12:15 PM
COLEGIO VISTA HERMOSA ORANGE 13B0673 (MEX)
3
ECLIPSE SC ALASKA PHOENIX 99 13B0016 (AK)
0
Boys U13 Silver
#242
2:00 PM
ST LOUIS PARK 17B1119 (MN)
3
GITCHI GUMMI WHITE 17B0397 (MN)
2
Boys U17 Silver
#887
3:45 PM
CENTENNIAL SC CENTENNIAL TSUNAMI 13G0240 (MN)
3
KELIIX INTRA SOUTH 13G1222 (MN)
0
Girls U13 Gold
7/20/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#475
Playoffs
Round 1
7:00 AM
Bracket A #3
3
Bracket C #4
4
Girls U14 Gold
#1413
Playoffs
Round 1
9:00 AM
DYNAMO 17B1582 (UT)
5
ST. CROIX SC ST CROIX UNITED 94 17B1897 (MN)
6
Boys U17 Gold
#518
Playoffs
Quarter-Finals
11:00 AM
CRSA FIRE 14G1077 (MN)
4
PSA FLASH 14G1902 (MN)
0
Girls U14 Silver
#588
Playoffs
Quarter-Finals
1:00 PM
NORTH METRO BLAZERS 15B1916 (MN)
0
CHAMPLIN DAYTON REBELS SC 15B1877 (MN)
1
Boys U15 Silver
#709
Playoffs
Quarter-Finals
3:00 PM
COLEGIO MEXICO 16B1165 (MEX)
1
RIO DE JANEIRO SELECT 16B1294 (BRA)
8
Boys U16 Silver
#942
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 PM
BLAINE INFERNO 13G0381 (MN)
1
CENTENNIAL SC CENTENNIAL STAMPEDE 13G0724 (MN)
0
Girls U13 Silver
7/21/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#359
Playoffs
Semi-Finals
7:00 AM
CHAMPLIN DAYTON REBELS REBELS SC 17G1709 (MN)
2
EAGAN WAVE SC EAGAN WAVE - AUSTIN 17G1635 (MN)
1
Girls U17 Gold
#938
Playoffs
Semi-Finals
9:00 AM
MTA 99W WHITE 13G1841 (MN)
1
NORTHERN LIGHTS SC NLS THUNDERBOLTS 13G1324 (MN)
2
Girls U13 Silver
4/28/2024 4:58:01 PM