Main Menu
College Coaches
Register to Attend
Website
Get Scores
Event Fields
Contact
On This Page:
Boys U14 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U16 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U16 PUMA Super Group
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U16 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U16 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U14 PUMA Super Group
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U17 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U13 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U14 PUMA Super Group
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U14 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U15 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U15 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Womens U19 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U13 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U17 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U15 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Mens U19 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U13 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U14 Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U13 Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Viewing Location: NSC #60
7/17/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#398
8:45 AM
ESCUELA BAUGER 14B1640 (DOM)
10
REBELS SC 14B1357 (MN)
0
Boys U14 Silver
#730
10:30 AM
SAULT CIVICS RED 16G0009 (CND)
1
KELIIX INTRA 16G0527 (MN)
4
Girls U16 Gold
#714
12:15 PM
AURORA STINGERS 96 16G0338 (CND)
1
MT. RAINIER FUTBOL MRFC 95 BLUE COSMOS 16G1380 (WA)
0
Girls U16 PUMA Super Group
#660
2:00 PM
FLOR SK 16B0953 (NOR)
6
DAKOTA REV SC DAKOTA REV PUMAS 16B1721 (MN)
1
Boys U16 Gold
#661
3:45 PM
WYOMING YOUTH SOCCER WYOMING 307 16B1624 (WY)
1
REAL CEREZO 16B1531 (IL)
2
Boys U16 Gold
#772
5:30 PM
BLAINE SC BLAINE BARRACUDAS 16G0406 (MN)
5
SAULT CIVICS FUSHION 16G0179 (PUR)
1
Girls U16 Silver
7/18/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#433
8:45 AM
PTSC FUSION 14G1344 (CND)
0
CENTENNIAL SC CENTENNIAL COUGARS 14G1061 (MN)
2
Girls U14 PUMA Super Group
#269
10:30 AM
OSHAWA TURUL FC 17B0263 (CND)
2
STING SIBLEY AREA STING 17B1051 (MN)
2
Boys U17 Gold
#1285
12:15 PM
COLEGIOS COLOMBIA 13B1319 (COL)
2
VARDAR NORTHERN MICHIGAN VARDAR NM 99B 13B0750 (MI)
0
Boys U13 Silver
#366
2:00 PM
BROOKLYN ITALIANS 14B1887 (NY)
1
CICERO MAYAS 14B0187 (IL)
1
Boys U14 PUMA Super Group
#460
3:45 PM
SUPERIORLAND SOCCER FCM WAVE '00 FCM WAVE 98 14G0658 (MI)
3
DAKOTA REV SC DAKOTA REV VENOM 14G0267 (MN)
0
Girls U14 Gold
#611
5:30 PM
NMSC PANTHERS 97 15G0681 (CND)
1
MTA 97 BLUE 15G1909 (MN)
0
Girls U15 Gold
#775
7:15 PM
PRHPSA 16G0684 (PUR)
4
EURO FC FUSION 16G1483 (MN)
0
Girls U16 Silver
7/19/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#788
8:45 AM
NORTH SUBURBAN SA NSSA COBALT STRIKERS 16G1894 (MN)
0
BLER IF 16G0028 (NOR)
2
Girls U16 Silver
#1300
10:30 AM
TREBOL F.C. 13B1778 (IL)
4
RYSA UNITED 13B1759 (MN)
1
Boys U13 Silver
#572
12:15 PM
EAGAN WAVE 15B0277 (MN)
0
COLEGIOS COLOMBIA 15B1817 (COL)
9
Boys U15 Silver
#149
2:00 PM
SAINT PAUL BLACKHAWKS ST PAUL BLACKHAWKS 19G1800 (MN)
1
VICTORIA 19G0257 (CND)
7
Womens U19 Gold
#574
3:45 PM
RIO DE JANEIRO SELECT 15B1292 (BRA)
3
DAKOTA REV SC DAKOTA REV REVOLUTION 15B0796 (MN)
0
Boys U15 Silver
#1281
5:30 PM
RIO DE JANEIRO SELECT 13B1289 (BRA)
2
TENANCINGO YOUTH SC 13B1473 (MEX)
4
Boys U13 Silver
#286
7:15 PM
EDMONTON DRILLERS 95 17B0786 (CND)
6
ST CROIX SC 17B1912 (MN)
0
Boys U17 Gold
7/20/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#896
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 AM
MAPLEBROOK MBSA RED RUSH 13G1343 (MN)
6
KELIIX INTRA SOUTH 13G1222 (MN)
0
Girls U13 Gold
#348
Playoffs
Quarter-Finals
9:00 AM
ST CATHARINES JETS 17G0031 (CND)
6
BLAINE PUMAS 17G1649 (MN)
1
Girls U17 Gold
#596
Playoffs
Round 1
11:00 AM
FLOR SK 15B0954 (NOR)
3
MINNEAPOLIS UNITED MPLS UNITED BLACK 15B1905 (MN)
0
Boys U15 Gold
#350
Playoffs
Quarter-Finals
1:00 PM
MPLS UNITED BLACK 17G0205 (MN)
4
KELIIX INTRA 17G0497 (MN)
0
Girls U17 Gold
#234
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
KELIIX INTRA 19B0580 (MN)
5
CCFC2012 19B1801 (WY)
0
Mens U19 Gold
#724
Playoffs
Semi-Finals
5:00 PM
AURORA STINGERS 96 16G0338 (CND)
2
PLYMOUTH SA PSA INFINITI 16G1144 (MN)
1
Girls U16 PUMA Super Group
#1301
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 PM
TENANCINGO YOUTH SC 13B1473 (MEX)
0
ECLIPSE SC ALASKA PHOENIX 99 13B0016 (AK)
1
Boys U13 Silver
7/21/2012
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#602
Playoffs
Semi-Finals
7:00 AM
ST. PAUL UNITED ELITE 15B1712 (MN)
3
FLOR SK 15B0954 (NOR)
4
Boys U15 Gold
#1425
Playoffs
Semi-Finals
9:00 AM
WBL BEARS 17B1250 (MN)
0
NORTH METRO SC NORTH METRO AJAX 17B1161 (MN)
1
Boys U17 Gold
#1275
Playoffs
Semi-Finals
11:00 AM
MN THUNDER ACADEMY 99 13B1926 (MN)
2
CRUZ AZUL 13B0810 (MEX)
1
Boys U13 Gold
#1401
Playoffs
Semi-Finals
1:00 PM
MPLS UNITED BLUE 14B1562 (MN)
0
UNIDAD 98S 14B0993 (CND)
3
Boys U14 Gold
#940
Playoffs
Final
3:00 PM
NORTHERN LIGHTS SC NLS THUNDERBOLTS 13G1324 (MN)
3
VALLEY UNITED SC VALLEY UNITED EAGLES 13G1512 (MN)
2
Girls U13 Silver
#230
Playoffs
Final
5:00 PM
MINNEAPOLIS UNITED SC MPLS UNITED PREMIER BLACK 19B1570 (MN)
0
FLOR SK 19B0951 (NOR)
3
Mens U19 Gold
4/29/2024 2:25:54 AM