Main Menu     College Coaches     Register to Attend     Website     Get Scores     Event Fields     Contact    
Orange Classic International Girls Soccer Tournament
12th Annual Orange Classic Girls Tournament
December 27-30, 2008
Broward County, FL



 Girls U15 Millenium
   Flight Results Grid   Print Standings
Bracket 1
Saturday, December 27, 2008
  BEACH FC 93/94 PIRANHAS  0          TEAM BOCA 93/94 WHITE  2 
  SOUTH CENTRAL PREMIER BREAKERS  1          SPA NIRVANA NIRVANA FURY  0 
Sunday, December 28, 2008
  BEACH FC 93/94 PIRANHAS  1          SPA NIRVANA NIRVANA FURY  2 
  SOUTH CENTRAL PREMIER BREAKERS  2          TEAM BOCA 93/94 WHITE  0 
Monday, December 29, 2008
  BEACH FC 93/94 PIRANHAS  0          SOUTH CENTRAL PREMIER BREAKERS  3 
  SPA NIRVANA NIRVANA FURY  1          TEAM BOCA 93/94 WHITE  2 
Tuesday, December 30, 2008
  SOUTH CENTRAL PREMIER BREAKERS  1          YANKEE UNITED F.C. STARS  0 
  TEAM BOCA 93/94 WHITE  2          MINNESOTA THUNDER ACADEMY MTA 93/94 WHITE  0 
  SOUTH CENTRAL PREMIER BREAKERS  2          TEAM BOCA 93/94 WHITE  1 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: SOUTH CENTRAL PREMIER BREAKERS (CT)   3300609
 2: TEAM BOCA 93/94 WHITE (FL)   3201436
 3: SPA NIRVANA NIRVANA FURY (NYE)   3102343
 4: BEACH FC 93/94 PIRANHAS (VA)   3003170

Bracket 2
Saturday, December 27, 2008
  WEST PINES UNITED FC XTREME  0          YANKEE UNITED F.C. STARS  2 
  ROCHESTER JR. RHINOS _EMPIRE UNITED GU15 BLUE ROCHESTER JR RHINOS EMPIRE USA  0          MINNESOTA THUNDER ACADEMY MTA 93/94 WHITE  1 
Sunday, December 28, 2008
  WEST PINES UNITED FC XTREME  0          MINNESOTA THUNDER ACADEMY MTA 93/94 WHITE  0 
  ROCHESTER JR. RHINOS _EMPIRE UNITED GU15 BLUE ROCHESTER JR RHINOS EMPIRE USA  1          YANKEE UNITED F.C. STARS  2 
Monday, December 29, 2008
  WEST PINES UNITED FC XTREME  1          ROCHESTER JR. RHINOS _EMPIRE UNITED GU15 BLUE ROCHESTER JR RHINOS EMPIRE USA  1 
  MINNESOTA THUNDER ACADEMY MTA 93/94 WHITE  2          YANKEE UNITED F.C. STARS  0 
Tuesday, December 30, 2008
  SOUTH CENTRAL PREMIER BREAKERS  1          YANKEE UNITED F.C. STARS  0 
  TEAM BOCA 93/94 WHITE  2          MINNESOTA THUNDER ACADEMY MTA 93/94 WHITE  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: MINNESOTA THUNDER ACADEMY MTA 93/94 WHITE (MN)   3210307
 2: YANKEE UNITED F.C. STARS (CT)   3201436
 3: WEST PINES UNITED FC XTREME (FL)   3021132
 4: ROCHESTER JR. RHINOS _EMPIRE UNITED GU15 BLUE ROCHESTER JR RHINOS EMPIRE USA (NYW)   3012241

Semi Finals
Semi-Finals A
 SOUTH CENTRAL PREMIER BREAKERS
 1 
 YANKEE UNITED F.C. STARS
 0 
Semi-Finals B
 TEAM BOCA 93/94 WHITE
 2 
 MINNESOTA THUNDER ACADEMY MTA 93/94 WHITE
 0 
Final
 SOUTH CENTRAL PREMIER BREAKERS
 2 
 TEAM BOCA 93/94 WHITE
 1 

 Girls U15 Orange
   Flight Results Grid   Print Standings
Bracket 1
Saturday, December 27, 2008
  ATLANTA ASA XTREME 94 BLUE  0          TRIANGLE FUTBOL TFC 93 NAVY  2 
  FREESTATE FURY 93  0          RSL FLORIDA 93/94  0 
Sunday, December 28, 2008
  ATLANTA ASA XTREME 94 BLUE  0          RSL FLORIDA 93/94  4 
  FREESTATE FURY 93  0          TRIANGLE FUTBOL TFC 93 NAVY  0 
Monday, December 29, 2008
  ATLANTA ASA XTREME 94 BLUE  0          FREESTATE FURY 93  2 
  RSL FLORIDA 93/94  2          TRIANGLE FUTBOL TFC 93 NAVY  0 
Tuesday, December 30, 2008
  RSL FLORIDA 93/94  1          TOPHAT SOCCER TOPHAT GOLD 12  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: RSL FLORIDA 93/94 (FL)   3210507
 2: FREESTATE FURY 93 (MD)   3120205
 3: TRIANGLE FUTBOL TFC 93 NAVY (NC)   3111224
 4: ATLANTA ASA XTREME 94 BLUE (GA)   3003070

Bracket 2
Saturday, December 27, 2008
  CASL 93 SPARTAN ELITE WHITE  2          TOPHAT SOCCER TOPHAT GOLD 12  1 
  FIRE SC '94  0          PATRIOTS FC 94  4 
Sunday, December 28, 2008
  CASL 93 SPARTAN ELITE WHITE  4          PATRIOTS FC 94  0 
  FIRE SC '94  1          TOPHAT SOCCER TOPHAT GOLD 12  6 
Monday, December 29, 2008
  CASL 93 SPARTAN ELITE WHITE  2          FIRE SC '94  1 
  PATRIOTS FC 94  0          TOPHAT SOCCER TOPHAT GOLD 12  1 
Tuesday, December 30, 2008
  RSL FLORIDA 93/94  1          TOPHAT SOCCER TOPHAT GOLD 12  2 
  CASL 93 SPARTAN ELITE WHITE  3          CINCINNATI UNITED PREMIER CUP BLACK  0 
  TOPHAT SOCCER TOPHAT GOLD 12  0          CASL 93 SPARTAN ELITE WHITE  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: CASL 93 SPARTAN ELITE WHITE (NC)   3300729
 2: TOPHAT SOCCER TOPHAT GOLD 12 (GA)   3201536
 3: PATRIOTS FC 94 (NYE)   3102343
 4: FIRE SC '94 (MN)   3003280

Bracket 3
Saturday, December 27, 2008
  CINCINNATI UNITED PREMIER CUP BLACK  0          CHALLENGE BLITZ 94 SOUTH  0 
  EASTERN FC CHEETAHS  1          WESTON SC WESTON FURY U15 PREMIER  2 
Sunday, December 28, 2008
  CINCINNATI UNITED PREMIER CUP BLACK  2          WESTON SC WESTON FURY U15 PREMIER  1 
  EASTERN FC CHEETAHS  2          CHALLENGE BLITZ 94 SOUTH  2 
Monday, December 29, 2008
  CINCINNATI UNITED PREMIER CUP BLACK  0          EASTERN FC CHEETAHS  0 
  WESTON SC WESTON FURY U15 PREMIER  0          CHALLENGE BLITZ 94 SOUTH  0 
Tuesday, December 30, 2008
  CASL 93 SPARTAN ELITE WHITE  3          CINCINNATI UNITED PREMIER CUP BLACK  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: CINCINNATI UNITED PREMIER CUP BLACK (OS)   3120215
 2: WESTON SC WESTON FURY U15 PREMIER (FL)   3111334
 3: CHALLENGE BLITZ 94 SOUTH (TXS)   3030223
 4: EASTERN FC CHEETAHS (CT)   3021342

Semi Finals
Semi-Finals A
 RSL FLORIDA 93/94
 1 
 TOPHAT SOCCER TOPHAT GOLD 12
 2 
Semi-Finals B
 CASL 93 SPARTAN ELITE WHITE
 3 
 CINCINNATI UNITED PREMIER CUP BLACK
 0 
Final
 TOPHAT SOCCER TOPHAT GOLD 12
 0 
 CASL 93 SPARTAN ELITE WHITE
 2 

 Girls U15 Green
   Flight Results Grid   Print Standings
Bracket 1
Saturday, December 27, 2008
  PALM BEACH UNITED 93/94  0          WESTON SC FURY 93/94 NIKE  0 
  LEXINGTON COUNTY AIKEN FIREBALLS  0          PLANTATION FC PLANTATION EAGLES 93  1 
Sunday, December 28, 2008
  PALM BEACH UNITED 93/94  3          PLANTATION FC PLANTATION EAGLES 93  0 
  LEXINGTON COUNTY AIKEN FIREBALLS  0          WESTON SC FURY 93/94 NIKE  1 
Monday, December 29, 2008
  PALM BEACH UNITED 93/94  1          LEXINGTON COUNTY AIKEN FIREBALLS  0 
  PLANTATION FC PLANTATION EAGLES 93  3          WESTON SC FURY 93/94 NIKE  1 
Tuesday, December 30, 2008
  PALM BEACH UNITED 93/94  0          TEXAS RUSH NIKE 93/94  3 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: PALM BEACH UNITED 93/94 (FL)   3210407
 2: PLANTATION FC PLANTATION EAGLES 93 (FL)   3201446
 3: WESTON SC FURY 93/94 NIKE (FL)   3111234
 4: LEXINGTON COUNTY AIKEN FIREBALLS (SC)   3003030

Bracket 2
Saturday, December 27, 2008
  CLAY COUNTY UNITED  2          TEXAS RUSH NIKE 93/94  0 
  ICSA U15 BLACK  2          ROCKLEDGE STEELERS 93/94 BLACK  0 
Sunday, December 28, 2008
  CLAY COUNTY UNITED  1          ROCKLEDGE STEELERS 93/94 BLACK  0 
  ICSA U15 BLACK  0          TEXAS RUSH NIKE 93/94  2 
Monday, December 29, 2008
  CLAY COUNTY UNITED  1          ICSA U15 BLACK  1 
  ROCKLEDGE STEELERS 93/94 BLACK  1          TEXAS RUSH NIKE 93/94  3 
Tuesday, December 30, 2008
  PALM BEACH UNITED 93/94  0          TEXAS RUSH NIKE 93/94  3 
  CLAY COUNTY UNITED  0          HCUNITED RED  2 
  TEXAS RUSH NIKE 93/94  0          HCUNITED RED  1 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: CLAY COUNTY UNITED (FL)   3210417
 2: TEXAS RUSH NIKE 93/94 (TXS)   3201536
 3: ICSA U15 BLACK (FL)   3111334
 4: ROCKLEDGE STEELERS 93/94 BLACK (FL)   3003160

Bracket 3
Saturday, December 27, 2008
  EAST ORANGE EOS-CFU REAL  1          TBA6  0 
  HCUNITED RED  2          SUNRISE SC FIRE  0 
Sunday, December 28, 2008
  EAST ORANGE EOS-CFU REAL  1          SUNRISE SC FIRE  2 
  HCUNITED RED  1          TBA6  0 
Monday, December 29, 2008
  EAST ORANGE EOS-CFU REAL  0          HCUNITED RED  2 
  SUNRISE SC FIRE  1          TBA6  0 
Tuesday, December 30, 2008
  CLAY COUNTY UNITED  0          HCUNITED RED  2 
  TEXAS RUSH NIKE 93/94  0          HCUNITED RED  1 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: HCUNITED RED (FL)   3300509
 2: SUNRISE SC FIRE (FL)   3201336
 3: EAST ORANGE EOS-CFU REAL (FL)   3102243
 4: TBA6 (FL)   3003030

Semi Finals
Semi-Finals A
 PALM BEACH UNITED 93/94
 0 
 TEXAS RUSH NIKE 93/94
 3 
Semi-Finals B
 CLAY COUNTY UNITED
 0 
 HCUNITED RED
 2 
Final
 TEXAS RUSH NIKE 93/94
 0 
 HCUNITED RED
 1 

 Girls U15 White
   Flight Results Grid   Print Standings
Bracket 1
Saturday, December 27, 2008
  BRADEN RIVER BRSC RAGE  2          MIAMI PREMIER 93/94  0 
  CUTLER RIDGE FURY  1          WELLINGTON WAVE  1 
Sunday, December 28, 2008
  BRADEN RIVER BRSC RAGE  4          WELLINGTON WAVE  0 
  CUTLER RIDGE FURY  0          MIAMI PREMIER 93/94  3 
Monday, December 29, 2008
  BRADEN RIVER BRSC RAGE  2          CUTLER RIDGE FURY  1 
  WELLINGTON WAVE  0          MIAMI PREMIER 93/94  1 
Tuesday, December 30, 2008
  BRADEN RIVER BRSC RAGE  2          CORAL SPRINGS RENEGADES RENEGADES GOLD  1 
  MIAMI PREMIER 93/94  1          WEST PASCO F.C. WEST PASCO FC ELITE  0 
  BRADEN RIVER BRSC RAGE  1          MIAMI PREMIER 93/94  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: BRADEN RIVER BRSC RAGE (FL)   3300719
 2: MIAMI PREMIER 93/94 (FL)   3201426
 3: CUTLER RIDGE FURY (FL)   3012261
 4: WELLINGTON WAVE (FL)   3012151

Bracket 2
Saturday, December 27, 2008
  SOUTH KENDALL SOCCER FUSION  0          WEST PASCO F.C. WEST PASCO FC ELITE  3 
  TEAM BOCA U-15 NAVY  0          CORAL SPRINGS RENEGADES RENEGADES GOLD  0 
Sunday, December 28, 2008
  SOUTH KENDALL SOCCER FUSION  0          CORAL SPRINGS RENEGADES RENEGADES GOLD  3 
  TEAM BOCA U-15 NAVY  1          WEST PASCO F.C. WEST PASCO FC ELITE  3 
Monday, December 29, 2008
  SOUTH KENDALL SOCCER FUSION  0          TEAM BOCA U-15 NAVY  1 
  CORAL SPRINGS RENEGADES RENEGADES GOLD  0          WEST PASCO F.C. WEST PASCO FC ELITE  1 
Tuesday, December 30, 2008
  BRADEN RIVER BRSC RAGE  2          CORAL SPRINGS RENEGADES RENEGADES GOLD  1 
  MIAMI PREMIER 93/94  1          WEST PASCO F.C. WEST PASCO FC ELITE  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: WEST PASCO F.C. WEST PASCO FC ELITE (FL)   3300719
 2: CORAL SPRINGS RENEGADES RENEGADES GOLD (FL)   3111314
 3: TEAM BOCA U-15 NAVY (FL)   3111234
 4: SOUTH KENDALL SOCCER FUSION (FL)   3003070

Semi Finals
Semi-Finals A
 BRADEN RIVER BRSC RAGE
 2 
 CORAL SPRINGS RENEGADES RENEGADES GOLD
 1 
Semi-Finals B
 MIAMI PREMIER 93/94
 1 
 WEST PASCO F.C. WEST PASCO FC ELITE
 0 
Final
 BRADEN RIVER BRSC RAGE
 1 
 MIAMI PREMIER 93/94
 0 


8/19/2019 6:23:56 AM