Main Menu     College Coaches     Register to Attend     Website     Get Scores     Event Fields     Contact    
Orange Classic International Girls Soccer Tournament
12th Annual Orange Classic Girls Tournament
December 27-30, 2008
Broward County, FL



 Womens U19 Green
   Flight Results Grid   Print Standings
Bracket 1
Saturday, December 27, 2008
  FLAGLER UNITED YOUTH FLAGLER UNITED  0          MANHATTAN SIRENS  4 
  FC TAMPA BLUE LIGHTNING  2          NORCROSS FURY BLUE  1 
Sunday, December 28, 2008
  FLAGLER UNITED YOUTH FLAGLER UNITED  2          NORCROSS FURY BLUE  7 
  FC TAMPA BLUE LIGHTNING  3          MANHATTAN SIRENS  0 
Monday, December 29, 2008
  FLAGLER UNITED YOUTH FLAGLER UNITED  1          FC TAMPA BLUE LIGHTNING  3 
  NORCROSS FURY BLUE  1          MANHATTAN SIRENS  0 
Tuesday, December 30, 2008
  FC TAMPA BLUE LIGHTNING  1          SUNBLAZER SOCCER SUNBLAZER  0 
  FC TAMPA BLUE LIGHTNING  1          HUDSON LADY COBRAS  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: FC TAMPA BLUE LIGHTNING (FL)   3300829
 2: NORCROSS FURY BLUE (GA)   3201546
 3: MANHATTAN SIRENS (NYE)   3102343
 4: FLAGLER UNITED YOUTH FLAGLER UNITED (FL)   3003390

Bracket 2
Saturday, December 27, 2008
  HUDSON LADY COBRAS  2          HUDSON VALLEY UNITED RUSH 90  2 
  TEAM BOCA 90/91 NAVY  0          NORTH ATLANTA SA '09 PREMIER  3 
Sunday, December 28, 2008
  TEAM BOCA 90/91 NAVY  2          HUDSON VALLEY UNITED RUSH 90  1 
  HUDSON LADY COBRAS  2          NORTH ATLANTA SA '09 PREMIER  1 
Monday, December 29, 2008
  HUDSON LADY COBRAS  3          TEAM BOCA 90/91 NAVY  2 
  NORTH ATLANTA SA '09 PREMIER  3          HUDSON VALLEY UNITED RUSH 90  2 
Tuesday, December 30, 2008
  HUDSON LADY COBRAS  4          WEST METRO FREEDOM RED  3 
  FC TAMPA BLUE LIGHTNING  1          HUDSON LADY COBRAS  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: HUDSON LADY COBRAS (FL)   3210757
 2: NORTH ATLANTA SA '09 PREMIER (GA)   3201746
 3: TEAM BOCA 90/91 NAVY (FL)   3102473
 4: HUDSON VALLEY UNITED RUSH 90 (NYE)   3012571

Bracket 3
Saturday, December 27, 2008
  MANATEE MAGIC  2          NEW JERSEY DYNAMO RED STORM  1 
  LONDON UNITED QUASARS  0          WEST METRO FREEDOM RED  2 
Sunday, December 28, 2008
  LONDON UNITED QUASARS  1          NEW JERSEY DYNAMO RED STORM  2 
  MANATEE MAGIC  0          WEST METRO FREEDOM RED  0 
Monday, December 29, 2008
  MANATEE MAGIC  4          LONDON UNITED QUASARS  0 
  WEST METRO FREEDOM RED  4          NEW JERSEY DYNAMO RED STORM  1 
Tuesday, December 30, 2008
  HUDSON LADY COBRAS  4          WEST METRO FREEDOM RED  3 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: WEST METRO FREEDOM RED (GA)   3210517
 2: MANATEE MAGIC (FL)   3210517
 3: NEW JERSEY DYNAMO RED STORM (NJ)   3102463
 4: LONDON UNITED QUASARS (CND)   3003170

Bracket 4
Saturday, December 27, 2008
  SUNBLAZER SOCCER SUNBLAZER  2          AJAX LADY AJAX  0 
  AUGUSTA ARSENAL BLUE  1          CABOTO S.C. CABOTO STRIKERS  2 
Sunday, December 28, 2008
  SUNBLAZER SOCCER SUNBLAZER  1          CABOTO S.C. CABOTO STRIKERS  0 
  AUGUSTA ARSENAL BLUE  1          AJAX LADY AJAX  1 
Monday, December 29, 2008
  SUNBLAZER SOCCER SUNBLAZER  4          AUGUSTA ARSENAL BLUE  0 
  CABOTO S.C. CABOTO STRIKERS  2          AJAX LADY AJAX  1 
Tuesday, December 30, 2008
  FC TAMPA BLUE LIGHTNING  1          SUNBLAZER SOCCER SUNBLAZER  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    GD    Pts  
 1: SUNBLAZER SOCCER SUNBLAZER (FL)   3300609
 2: CABOTO S.C. CABOTO STRIKERS (CND)   3201436
 3: AJAX LADY AJAX (MO)   3012251
 4: AUGUSTA ARSENAL BLUE (GA)   3012261

Semi Finals
Semi-Finals A
 FC TAMPA BLUE LIGHTNING
 1 
 SUNBLAZER SOCCER SUNBLAZER
 0 
Semi-Finals B
 HUDSON LADY COBRAS
 4 
 WEST METRO FREEDOM RED
 3 
Final
 FC TAMPA BLUE LIGHTNING
 1 
 HUDSON LADY COBRAS
 2 


8/23/2019 10:44:18 PM