Main Menu     College Coaches     Register to Attend     Website     Get Scores     Event Fields     Contact    
Orange Classic International Girls Soccer Tournament
12th Annual Orange Classic Girls Tournament
December 27-30, 2008
Broward County, FL


On This Page:
Girls U17 White I    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
12/27/2008
Girls U17 White I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#422 
11:20 AM
ANDROMEDA 92 (TXN)2ACADEMICA FUTBOL AFC - MUTINY (CT)0Central Park #7
#423 
1:00 PM
ROSWELL SANTOS BLUE (GA)0JACKSONVILLE YOUTH FURY GREEN U17 (FL)1Central Park #2
Bracket 2
#428 
1:00 PM
JUPITER STING CHAMPIONS (FL)1ALPHARETTA AMBUSH SC AMBUSH ELITE RED (GA)1Central Park #3
#429 
1:00 PM
ODYSSEY 92 (TXN)4STRICTLY SOCCER FUTBOL STRICTLY SOCCER SELECT (FL)0Central Park #4
Bracket 3
#434 
1:00 PM
MIAMI PREMIER MPS U17S (FL)1BRENTWOOD 92 PREMIER (TN)0Central Park #5
#435 
1:00 PM
DYNAMOS SELECT DYNAMOS 91/92 (TXS)1BRANDON FC FLAMES (FL)0Central Park #6
Bracket 4
#440 
1:00 PM
JENSEN BEACH TIGERS (FL)1MIAMI LAKES SC (FL)0Central Park #7
#441 
2:40 PM
CUTLER RIDGE FURY (FL)0TEAM DAYTON SC DSA 91 BLACK (OS)1Central Park #2
12/28/2008
Girls U17 White I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#424 
2:40 PM
ANDROMEDA 92 (TXN)0JACKSONVILLE YOUTH FURY GREEN U17 (FL)0Central Park #3
#425 
2:40 PM
ROSWELL SANTOS BLUE (GA)1ACADEMICA FUTBOL AFC - MUTINY (CT)2Central Park #4
Bracket 2
#430 
2:40 PM
JUPITER STING CHAMPIONS (FL)0STRICTLY SOCCER FUTBOL STRICTLY SOCCER SELECT (FL)1Central Park #5
#431 
2:40 PM
ODYSSEY 92 (TXN)2ALPHARETTA AMBUSH SC AMBUSH ELITE RED (GA)2Central Park #6
Bracket 3
#436 
4:20 PM
MIAMI PREMIER MPS U17S (FL)1BRANDON FC FLAMES (FL)1Central Park #2
#437 
4:20 PM
DYNAMOS SELECT DYNAMOS 91/92 (TXS)2BRENTWOOD 92 PREMIER (TN)0Central Park #3
Bracket 4
#442 
4:20 PM
JENSEN BEACH TIGERS (FL)0TEAM DAYTON SC DSA 91 BLACK (OS)3Central Park #4
#443 
4:20 PM
CUTLER RIDGE FURY (FL)2MIAMI LAKES SC (FL)1Central Park #5
12/29/2008
Girls U17 White I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#427 
9:40 AM
JACKSONVILLE YOUTH FURY GREEN U17 (FL)2ACADEMICA FUTBOL AFC - MUTINY (CT)0Central Park #6
#426 
4:20 PM
ANDROMEDA 92 (TXN)0ROSWELL SANTOS BLUE (GA)3Central Park #4
Bracket 2
#432 
11:20 AM
JUPITER STING CHAMPIONS (FL)1ODYSSEY 92 (TXN)3Central Park #2
#433 
11:20 AM
STRICTLY SOCCER FUTBOL STRICTLY SOCCER SELECT (FL)4ALPHARETTA AMBUSH SC AMBUSH ELITE RED (GA)2Central Park #3
Bracket 3
#438 
11:20 AM
MIAMI PREMIER MPS U17S (FL)0DYNAMOS SELECT DYNAMOS 91/92 (TXS)1Central Park #4
#439 
11:20 AM
BRANDON FC FLAMES (FL)1BRENTWOOD 92 PREMIER (TN)1Central Park #5
Bracket 4
#444 
11:20 AM
JENSEN BEACH TIGERS (FL)0CUTLER RIDGE FURY (FL)2Central Park #6
#445 
1:00 PM
TEAM DAYTON SC DSA 91 BLACK (OS)6MIAMI LAKES SC (FL)0Central Park #2
12/30/2008
Girls U17 White I  
Game Time Home Team Away Team Location
#446 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
JACKSONVILLE YOUTH FURY GREEN U17 (FL)2TEAM DAYTON SC DSA 91 BLACK (OS)1Central Park #4
#447 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
ODYSSEY 92 (TXN)4DYNAMOS SELECT DYNAMOS 91/92 (TXS)2Central Park #6
#448 
Playoffs
Final
12:10 PM
JACKSONVILLE YOUTH FURY GREEN U17 (FL)1ODYSSEY 92 (TXN)2Central Park #3


8/25/2019 11:15:29 PM