Main Menu
College Coaches
Register to Attend
Website
Get Scores
Event Fields
Hotels
Contact
NIKE Crossfire Challenge 2013
Please note that this event will be using the 2013/2014 age groups.
On This Page:
Boys U10 Silver Group 6v6
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U10 Gold Group 6v6
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U10 Gold Group 6v6
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Viewing Location: 60 Acres #01
7/19/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1417
2:30 PM
EASTSIDE FOOTBALL EASTSIDE FC BU10 GRAY (2) (WA)
8
RAINIER VALEY SLAMMERS RVS B04 ORANGE (WA)
0
Boys U10 Silver Group 6v6
#408
4:00 PM
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVSG04 WHITE (WA)
5
SNOHOMISH YOUTH SOCCER G03REDB (WA)
3
Girls U10 Gold Group 6v6
#402
5:00 PM
SEATTLE UNITED SU GU03 SAMBA (WA)
13
WASHINGTON PREMIER FC G03-HYBRID (WA)
0
Girls U10 Gold Group 6v6
#409
6:00 PM
SEATTLE UNITED SU GU04 TANGO (WA)
3
CROSSFIRE U10 C (WA)
1
Girls U10 Gold Group 6v6
#1405
7:00 PM
SEATTLE UNITED B05 COPA (WA)
0
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE JR'S (WA)
5
Boys U10 Silver Group 6v6
7/20/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1416
9:15 AM
SEATTLE UNITED B05 TANGO (WA)
2
RAININER VALLEY SLAMMERS B04 WHITE ORANGE (WA)
3
Boys U10 Silver Group 6v6
#1403
10:25 AM
PACIFIC NORTHWEST U10 MAROON (WA)
1
EASTSIDE FC BU10 BLUE 1 (WA)
5
Boys U10 Gold Group 6v6
#413
11:30 AM
CROSSFIRE U10 C (WA)
2
SNOHOMISH YOUTH SOCCER G03REDB (WA)
1
Girls U10 Gold Group 6v6
#407
1:15 PM
CROSSFIRE GU10 GIRVAN HYBRID (WA)
2
WASHINGTON PREMIER FC G03-HYBRID (WA)
4
Girls U10 Gold Group 6v6
#1410
2:30 PM
HARBOR U10 BLACK HYBRID (WA)
0
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE JR'S (WA)
6
Boys U10 Silver Group 6v6
#401
4:00 PM
CROSSFIRE GU10GIRVAN HYBRID B (WA)
4
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE JR'S (USA)
0
Girls U10 Gold Group 6v6
#1418
5:45 PM
SPOKANE SHADOW ARSENAL (WA)
2
CROSSFIRE BU10 HYBRID C (WA)
2
Boys U10 Silver Group 6v6
7/21/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1396
10:30 AM
SEATTLE UNITED B04 SAMBA (WA)
5
SNOHOMISH UNITED U10 B03 RED B (WA)
4
Boys U10 Gold Group 6v6
#410
12:00 PM
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVSG04 WHITE (WA)
7
CROSSFIRE U10 C (WA)
0
Girls U10 Gold Group 6v6
#404
1:30 PM
SEATTLE UNITED SU GU03 SAMBA (WA)
13
CROSSFIRE GU10 GIRVAN HYBRID (WA)
0
Girls U10 Gold Group 6v6
#1414
3:30 PM
WASHINGTON RUSH RUSH MACHIN-2 (WA)
6
RAININER VALLEY SLAMMERS B04 WHITE ORANGE (WA)
1
Boys U10 Silver Group 6v6
#1420
4:40 PM
SPOKANE SHADOW ARSENAL (WA)
5
RAINIER VALEY SLAMMERS RVS B04 ORANGE (WA)
1
Boys U10 Silver Group 6v6
#411
6:00 PM
SEATTLE UNITED SU GU04 TANGO (WA)
5
SNOHOMISH YOUTH SOCCER G03REDB (WA)
2
Girls U10 Gold Group 6v6
7/22/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1148
Playoffs
Consolation
8:00 AM
HIGHLINE PREMIER FC BLUE (WA)
0
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVSG04 WHITE (WA)
7
Girls U10 Gold Group 6v6
#1142
Playoffs
Semi-Finals
9:00 AM
CROSSFIRE GU10GIRVAN HYBRID B (WA)
1
SEATTLE UNITED SU GU03 SAMBA (WA)
6
Girls U10 Gold Group 6v6
#1908
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
EASTSIDE FC BU10 BLUE 2 DORTCH (USA)
2
PACIFIC NORTHWEST U10 MAROON (WA)
3
Boys U10 Gold Group 6v6
#1914
Playoffs
Semi-Finals
11:00 AM
CROSSFIRE BU10 HYBRID C (WA)
4
WASHINGTON RUSH RUSH MACHIN-2 (WA)
0
Boys U10 Silver Group 6v6
#1918
Playoffs
Consolation
12:00 PM
EASTSIDE FOOTBALL EASTSIDE FC BU10 GRAY (2) (WA)
5
SEATTLE UNITED B05 COPA (WA)
3
Boys U10 Silver Group 6v6
#1919
Playoffs
Consolation
1:00 PM
SEATTLE UNITED B05 TANGO (WA)
RAINIER VALEY SLAMMERS RVS B04 ORANGE (WA)
Boys U10 Silver Group 6v6
#1910
Playoffs
Final
2:00 PM
PACIFIC NORTHWEST U10 MAROON (WA)
2
EASTSIDE FC BU10 BLUE 1 (WA)
3
Boys U10 Gold Group 6v6
7/5/2024 7:44:19 PM