Main Menu
College Coaches
Register to Attend
Website
Get Scores
Event Fields
Hotels
Contact
NIKE Crossfire Challenge 2013
Please note that this event will be using the 2013/2014 age groups.
On This Page:
Boys U10 Gold Group 6v6
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U10 Silver Group 6v6
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U10 Gold Group 6v6
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Viewing Location:
7/19/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1393
2:45 PM
WASHINGTON RUSH BU09 MACHIN (WA)
2
SNOHOMISH UNITED U10 B03 RED B (WA)
2
Boys U10 Gold Group 6v6
#1406
3:45 PM
EASTSIDE FOOTBALL EASTSIDE FC BU10 GRAY (1) (WA)
6
HARBOR U10 BLACK HYBRID (WA)
2
Boys U10 Silver Group 6v6
#403
4:55 PM
HIGHLINE PREMIER FC BLUE (WA)
12
CROSSFIRE GU10 GIRVAN HYBRID (WA)
1
Girls U10 Gold Group 6v6
#396
5:55 PM
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVSG04ORANGE (WA)
4
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE JR'S (USA)
0
Girls U10 Gold Group 6v6
#1394
7:05 PM
SEATTLE UNITED B04 SAMBA (WA)
2
EASTSIDE FC BU10 BLUE 2 DORTCH (USA)
3
Boys U10 Gold Group 6v6
7/20/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1421
8:00 AM
EASTSIDE FOOTBALL EASTSIDE FC BU10 GRAY (2) (WA)
2
SPOKANE SHADOW ARSENAL (WA)
6
Boys U10 Silver Group 6v6
#1422
9:15 AM
CROSSFIRE BU10 HYBRID C (WA)
5
RAINIER VALEY SLAMMERS RVS B04 ORANGE (WA)
1
Boys U10 Silver Group 6v6
#1404
10:30 AM
SEATTLE UNITED B04 TANGO (WA)
3
WASHINGTON RUSH WA RUSH B03 NERO (WA)
5
Boys U10 Gold Group 6v6
#1398
11:30 AM
EASTSIDE FC BU10 BLUE 2 DORTCH (USA)
9
SNOHOMISH UNITED U10 B03 RED B (WA)
1
Boys U10 Gold Group 6v6
#1397
12:30 PM
WASHINGTON RUSH BU09 MACHIN (WA)
5
SEATTLE UNITED B04 SAMBA (WA)
4
Boys U10 Gold Group 6v6
7/21/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1395
11:30 AM
WASHINGTON RUSH BU09 MACHIN (WA)
1
EASTSIDE FC BU10 BLUE 2 DORTCH (USA)
7
Boys U10 Gold Group 6v6
#1401
12:30 PM
PACIFIC NORTHWEST U10 MAROON (WA)
9
SEATTLE UNITED B04 TANGO (WA)
4
Boys U10 Gold Group 6v6
#398
1:30 PM
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVSG04ORANGE (WA)
2
CROSSFIRE GU10GIRVAN HYBRID B (WA)
4
Girls U10 Gold Group 6v6
#405
2:30 PM
HIGHLINE PREMIER FC BLUE (WA)
9
WASHINGTON PREMIER FC G03-HYBRID (WA)
1
Girls U10 Gold Group 6v6
#1419
3:30 PM
EASTSIDE FOOTBALL EASTSIDE FC BU10 GRAY (2) (WA)
1
CROSSFIRE BU10 HYBRID C (WA)
5
Boys U10 Silver Group 6v6
7/22/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1146
Playoffs
Consolation
8:00 AM
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE JR'S (USA)
0
CROSSFIRE U10 C (WA)
4
Girls U10 Gold Group 6v6
#1143
Playoffs
Semi-Finals
9:00 AM
SEATTLE UNITED SU GU04 TANGO (WA)
3
SEATTLE UNITED SU GU04S SAMBA (WA)
2
Girls U10 Gold Group 6v6
#1916
Playoffs
Consolation
10:10 AM
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE JR'S (WA)
Wildcard #3
Boys U10 Silver Group 6v6
#1911
Playoffs
Consolation
11:20 AM
SEATTLE UNITED B04 SAMBA (WA)
1
WASHINGTON RUSH WA RUSH B03 NERO (WA)
2
Boys U10 Gold Group 6v6
#1912
Playoffs
Consolation
12:20 PM
SNOHOMISH UNITED U10 B03 RED B (WA)
3
SEATTLE UNITED B04 TANGO (WA)
8
Boys U10 Gold Group 6v6
#1144
Playoffs
Final
1:35 PM
SEATTLE UNITED SU GU03 SAMBA (WA)
3
SEATTLE UNITED SU GU04 TANGO (WA)
2
Girls U10 Gold Group 6v6
7/5/2024 8:50:09 PM