Main Menu
College Coaches
Register to Attend
Website
Get Scores
Event Fields
Hotels
Contact
NIKE Crossfire Challenge 2013
Please note that this event will be using the 2013/2014 age groups.
On This Page:
Girls U11 Bronze 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U11 Silver 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U11 Gold 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U10 Silver Group 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U11 Bronze 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U10 Silver Group 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U10 Gold Group 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U11 Gold 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U11 Silver 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Viewing Location: 60 Acres 11B
7/19/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#444
3:00 PM
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVS G02 ORANGE (WA)
9
SNOHOMISH UNITED GU02 RED (WA)
0
Girls U11 Bronze 9v9
#432
4:15 PM
EASTSIDE FC GU02 WHITE (WA)
1
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE GU11 GIRVAN (WA)
4
Girls U11 Silver 9v9
#427
5:30 PM
3-RIVERS 02 BLACK (WA)
5
EASTSIDE FC GU11 RED - COLE (WA)
2
Girls U11 Gold 9v9
#1383
6:40 PM
WASHINGTON PREMIER BU10W (WA)
4
HIGHLINE PREMIER HIGHLINE 03BOYS BLUE (WA)
2
Boys U10 Silver Group 9v9
7/20/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1388
8:00 AM
WASHINGTON PREMIER BU10W (WA)
5
SEATTLE UNITED B03 TANGO (WA)
5
Boys U10 Silver Group 9v9
#1386
10:15 AM
CROSSFIRE U10 HYBRID TOWNS (WA)
2
HIGHLINE PREMIER HIGHLINE 03BOYS BLUE (WA)
9
Boys U10 Silver Group 9v9
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1455
Crossover
12:45 PM
SSC SHADOW '02 (WA)
4
CROSSFIRE PREMEIR CROSSFIRE PREMIER BU11 E RAIRDON (WA)
0
Boys U11 Bronze 9v9
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#395
2:00 PM
EASTSIDE FC BLUE (WA)
0
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVS G03 WHITE (WA)
0
Girls U10 Silver Group 9v9
#394
3:15 PM
SNOHOMISH UNITED YOUTH SOCCER G03 BLACK (WA)
1
SEATTLE UNITED SU GU04 COPA (WA)
1
Girls U10 Silver Group 9v9
#1378
4:25 PM
CROSSFIRE PREMIER B04-A REYNOLDS (WA)
7
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE BU10 MERCADO (WA)
0
Boys U10 Silver Group 9v9
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1454
Crossover
5:45 PM
SSC SHADOW B02-MESSI (WA)
7
CROSSFIRE PREMEIR CROSSFIRE PREMIER BU11 E RAIRDON (WA)
0
Boys U11 Bronze 9v9
7/21/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#440
8:00 AM
MATANUSKA POLARIS 03 (AK)
3
PAC NORTHWEST PACNW 02 BLUE (WA)
6
Girls U11 Silver 9v9
#380
9:15 AM
HARBOR PREMIER G03 GREEN (WA)
6
SEATTLE UNITED GU03 COPA (WA)
2
Girls U10 Gold Group 9v9
#428
10:45 AM
WASHINGTON PREMIER FOOTBALL WPFC BLACK GU11 (WA)
0
EASTSIDE FC GU11 RED - COLE (WA)
1
Girls U11 Gold 9v9
#1425
12:00 PM
SEATTLE UNITED B02 COPA (WA)
2
CROSSFIRE PREMIER A B03, BERNIE JAMES (WA)
2
Boys U11 Gold 9v9
#374
3:15 PM
ARSENAL FC GU10-BROWN (CAS)
5
KAJUMULO FC FARASI (WA)
0
Girls U10 Gold Group 9v9
#434
4:15 PM
EASTSIDE FC GU02 WHITE (WA)
1
WESTSOUND FC RED (WA)
2
Girls U11 Silver 9v9
#392
5:30 PM
SNOHOMISH UNITED YOUTH SOCCER G03 BLACK (WA)
4
EASTSIDE FC BLUE (WA)
0
Girls U10 Silver Group 9v9
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1928
Playoffs
Consolation
7:10 PM
PACNW 02 BLUE (WA)
1
NPFC 02 WHITE (WA)
4
Boys U11 Silver 9v9
7/22/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#902
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
ARSENAL FC GU10-BROWN (CAS)
3
EASTSIDE FC RED (WA)
0
Girls U10 Gold Group 9v9
#957
Playoffs
Semi-Finals
9:15 AM
RUSH G03 (WA)
2
SEATTLE UNITED SU GU04 COPA (WA)
1
Girls U10 Silver Group 9v9
#1926
Playoffs
Semi-Finals
10:35 AM
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVS B02 ORANGE (WA)
0
WPFC B02 WHITE (WA)
2
Boys U11 Silver 9v9
#920
Playoffs
Consolation
12:15 PM
EASTSIDE FC GU02 WHITE (WA)
2
SEATTLE UNITED G02 TANGO (WA)
0
Girls U11 Silver 9v9
#1922
Playoffs
Final
1:30 PM
SEATTLE UNITED B02 COPA (WA)
2
WASHINGTON PREMIER B 02 BLACK (WA)
3
Boys U11 Gold 9v9
7/5/2024 7:05:28 PM