Main Menu
College Coaches
Register to Attend
Website
Get Scores
Event Fields
Hotels
Contact
NIKE Crossfire Challenge 2013
Please note that this event will be using the 2013/2014 age groups.
On This Page:
Girls U11 Silver 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U11 Silver 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U11 Gold 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U10 Gold Group 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U11 Gold 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U11 Bronze 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U11 Bronze 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U10 Silver Group 9v9
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Viewing Location:
7/19/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#443
1:55 PM
PAC NORTHWEST PACNW 02 BLUE (WA)
1
SEATTLE UNITED G02 TANGO (WA)
2
Girls U11 Silver 9v9
#1442
3:05 PM
WPFC B02 WHITE (WA)
4
CROSSFIRE PREMIER B02 RAFTERY (WA)
0
Boys U11 Silver 9v9
#1435
4:15 PM
PACNW 02 BLUE (WA)
3
HARBOR SOCCER HARBOR PREMIER BU11 GREEN (WA)
1
Boys U11 Silver 9v9
#1424
5:25 PM
SNOHOMISH UNITED B02 BLACK MENDIOLA (WA)
2
CROSSFIRE PREMIER A B03, BERNIE JAMES (WA)
2
Boys U11 Gold 9v9
#1423
7:00 PM
SEATTLE UNITED B02 COPA (WA)
8
WASHINGTON RUSH B11 - RUSH (WA)
0
Boys U11 Gold 9v9
7/20/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1445
8:30 AM
NPFC 02 WHITE (WA)
1
WPFC B02 WHITE (WA)
2
Boys U11 Silver 9v9
#1439
10:15 AM
PACNW 02 BLUE (WA)
0
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVS B02 ORANGE (WA)
2
Boys U11 Silver 9v9
#1432
11:30 AM
EASTSIDE FC BU11 RED (WA)
3
CROSSFIRE PREMIER BU-11 "B" STORKSON (WA)
0
Boys U11 Gold 9v9
#1431
12:45 PM
WASHINGTON PREMIER B 02 BLACK (WA)
5
PACNW MAROON 02 BOYS (WA)
4
Boys U11 Gold 9v9
#1441
2:15 PM
NPFC 02 WHITE (WA)
1
MATANUSKA UNITED 03 (AK)
3
Boys U11 Silver 9v9
#1371
3:30 PM
SEATTLE UNITED B03 COPA (WA)
5
CROSSFIRE PREMIERE BU10 N. JAMES (WA)
0
Boys U10 Gold Group 9v9
#1365
4:45 PM
SNOHOMISH YOUTH SOCCER ANTHONY SARDON (WA)
2
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B03 A (WA)
4
Boys U10 Gold Group 9v9
7/21/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#415
8:00 AM
WA RUSH G02 RUSH (WA)
1
SSC SHADOW SHADOW GU-11 MARTA (WA)
0
Girls U11 Gold 9v9
#423
9:10 AM
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A (WA)
1
SPOKANE FOXES 02 PLATINUM (WA)
2
Girls U11 Gold 9v9
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1448
Crossover
10:50 AM
SSC SHADOW B02-MESSI (WA)
1
WASHINGTON RUSH B02 - NERO (WA)
3
Boys U11 Bronze 9v9
#1452
Crossover
12:00 PM
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE 02 GOUCHER (WA)
9
SNOHOMISH UNITED SNOHOMISH U.02 RED BERRY (WA)
0
Boys U11 Bronze 9v9
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#450
1:10 PM
HIGHLINE PREMIER G02 - RED TEAM (WA)
3
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVS G02 WHITE (WA)
1
Girls U11 Bronze 9v9
#1390
2:20 PM
SEATTLE UNITED B03 TANGO (WA)
5
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVS B03 ORANGE (WA)
0
Boys U10 Silver Group 9v9
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1935
Playoffs
Consolation
4:15 PM
PACNW 02 MAROON (WA)
1
EASTSIDE FC GU11 RED - COLE (WA)
2
Girls U11 Gold 9v9
#1936
Playoffs
Consolation
5:30 PM
SNOHOMISH UNITED G02 BLACK (WA)
3
SPOKANE FOXES 02 PLATINUM (WA)
0
Girls U11 Gold 9v9
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1387
6:45 PM
SEATTLE UNITED B03 TANGO (WA)
4
HIGHLINE PREMIER HIGHLINE 03BOYS BLUE (WA)
2
Boys U10 Silver Group 9v9
7/22/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1921
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
CROSSFIRE PREMIER A B03, BERNIE JAMES (WA)
1
WASHINGTON PREMIER B 02 BLACK (WA)
2
Boys U11 Gold 9v9
#1939
Playoffs
Semi-Finals
9:15 AM
MUSTANG FUSION (CAN)
1
WA RUSH G02 RUSH (WA)
0
Girls U11 Gold 9v9
#1902
Playoffs
Semi-Finals
10:35 AM
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B03 A (WA)
2
SEATTLE UNITED B03 COPA (WA)
1
Boys U10 Gold Group 9v9
#919
Playoffs
Consolation
12:00 PM
WESTSOUND FC RED (WA)
2
HIGHLINE PREMIER FC GIRL 02 BLUE (WA)
2
Girls U11 Silver 9v9
#1933
Playoffs
Final
2:00 PM
SSC SHADOW '02 (WA)
6
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE 02 GOUCHER (WA)
0
Boys U11 Bronze 9v9
7/5/2024 7:03:04 PM