Main Menu
College Coaches
Register to Attend
Website
Get Scores
Event Fields
Hotels
Contact
NIKE Crossfire Challenge 2013
Please note that this event will be using the 2013/2014 age groups.
On This Page:
Boys U10 Silver Group 6v6
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U10 Gold Group 6v6
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U10 Gold Group 6v6
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Viewing Location:
7/19/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1412
2:30 PM
WASHINGTON RUSH RUSH MACHIN-2 (WA)
5
SEATTLE UNITED B05 TANGO (WA)
3
Boys U10 Silver Group 6v6
#397
3:45 PM
SEATTLE UNITED SU GU04S SAMBA (WA)
1
CROSSFIRE GU10GIRVAN HYBRID B (WA)
2
Girls U10 Gold Group 6v6
#1399
4:45 PM
PACIFIC NORTHWEST U10 MAROON (WA)
12
WASHINGTON RUSH WA RUSH B03 NERO (WA)
1
Boys U10 Gold Group 6v6
#1400
6:00 PM
EASTSIDE FC BU10 BLUE 1 (WA)
7
SEATTLE UNITED B04 TANGO (WA)
2
Boys U10 Gold Group 6v6
#1411
7:00 PM
CROSSFIRE U10 BOYS HYBRID D - DEVIN (WA)
2
RAININER VALLEY SLAMMERS B04 WHITE ORANGE (WA)
0
Boys U10 Silver Group 6v6
7/20/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1415
10:15 AM
CROSSFIRE U10 BOYS HYBRID D - DEVIN (WA)
2
WASHINGTON RUSH RUSH MACHIN-2 (WA)
2
Boys U10 Silver Group 6v6
#412
11:45 AM
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVSG04 WHITE (WA)
2
SEATTLE UNITED SU GU04 TANGO (WA)
9
Girls U10 Gold Group 6v6
#406
1:00 PM
SEATTLE UNITED SU GU03 SAMBA (WA)
5
HIGHLINE PREMIER FC BLUE (WA)
1
Girls U10 Gold Group 6v6
#1409
3:30 PM
SEATTLE UNITED B05 COPA (WA)
1
EASTSIDE FOOTBALL EASTSIDE FC BU10 GRAY (1) (WA)
3
Boys U10 Silver Group 6v6
#400
5:00 PM
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVSG04ORANGE (WA)
1
SEATTLE UNITED SU GU04S SAMBA (WA)
8
Girls U10 Gold Group 6v6
7/21/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1408
12:00 PM
EASTSIDE FOOTBALL EASTSIDE FC BU10 GRAY (1) (WA)
3
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE JR'S (WA)
1
Boys U10 Silver Group 6v6
#1402
1:30 PM
EASTSIDE FC BU10 BLUE 1 (WA)
4
WASHINGTON RUSH WA RUSH B03 NERO (WA)
1
Boys U10 Gold Group 6v6
#1413
2:30 PM
CROSSFIRE U10 BOYS HYBRID D - DEVIN (WA)
6
SEATTLE UNITED B05 TANGO (WA)
0
Boys U10 Silver Group 6v6
#1407
3:40 PM
SEATTLE UNITED B05 COPA (WA)
3
HARBOR U10 BLACK HYBRID (WA)
5
Boys U10 Silver Group 6v6
#399
5:00 PM
SEATTLE UNITED SU GU04S SAMBA (WA)
4
CROSSFIRE PREMIER CROSSFIRE JR'S (USA)
0
Girls U10 Gold Group 6v6
7/22/2013
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#1147
Playoffs
Consolation
8:00 AM
WASHINGTON PREMIER FC G03-HYBRID (WA)
4
RAINIER VALLEY SLAMMERS RVSG04ORANGE (WA)
4
Girls U10 Gold Group 6v6
#1145
Playoffs
Consolation
9:00 AM
CROSSFIRE GU10 GIRVAN HYBRID (WA)
1
SNOHOMISH YOUTH SOCCER G03REDB (WA)
6
Girls U10 Gold Group 6v6
#1909
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
WASHINGTON RUSH BU09 MACHIN (WA)
3
EASTSIDE FC BU10 BLUE 1 (WA)
6
Boys U10 Gold Group 6v6
#1913
Playoffs
Semi-Finals
11:00 AM
EASTSIDE FOOTBALL EASTSIDE FC BU10 GRAY (1) (WA)
0
SPOKANE SHADOW ARSENAL (WA)
1
Boys U10 Silver Group 6v6
#1917
Playoffs
Consolation
12:10 PM
HARBOR U10 BLACK HYBRID (WA)
7
RAININER VALLEY SLAMMERS B04 WHITE ORANGE (WA)
2
Boys U10 Silver Group 6v6
#1915
Playoffs
Final
1:45 PM
SPOKANE SHADOW ARSENAL (WA)
1
CROSSFIRE BU10 HYBRID C (WA)
2
Boys U10 Silver Group 6v6
7/5/2024 7:41:06 PM