MANHATTAN KICKOFF CLASSIC 2013
MANHATTAN KICKOFF CLASSIC 2013
Home
College Coaches
Register to Attend
Website
Fields
Contact
Schedule
Results
Print
Boys U17 U17 SHOWCASE PLATINUM
Bracket A
Friday, March 1, 2013
BEACHSIDE SC CT
BEACHSIDE
0
-
2
MANHATTAN SC
PARIS SAINT-GE
DOWNTOWN UNITED SC WHITE
0
-
1
PDA MCGEOUGH
Saturday, March 2, 2013
BAYPORT
INTENSE LIGHTNING
1
-
1
PDA MCGEOUGH
FC BLAZERS 95/96
3
-
1
MANHATTAN SC
PARIS SAINT-GE
BALTIMORE BAYS BLUES
4
-
0
BAYPORT
INTENSE LIGHTNING
MASSAPEQUA SC
ARSENAL
2
-
1
BEACHSIDE SC CT
BEACHSIDE
Sunday, March 3, 2013
PDA MCGEOUGH
2
-
0
BALTIMORE BAYS BLUES
DOWNTOWN UNITED SC WHITE
0
-
0
BAYPORT
INTENSE LIGHTNING
MASSAPEQUA SC
ARSENAL
1
-
2
FC BLAZERS 95/96
BALTIMORE BAYS BLUES
3
-
1
DOWNTOWN UNITED SC WHITE
MANHATTAN SC
PARIS SAINT-GE
1
-
0
MASSAPEQUA SC
ARSENAL
BEACHSIDE SC CT
BEACHSIDE
0
-
1
FC BLAZERS 95/96
Team Name
MP
W
L
D
GF
GA
GD
Pts
1)
FC BLAZERS 95/96
3
3
0
0
6
2
25
2)
PDA MCGEOUGH
3
2
0
1
4
1
21
3)
BALTIMORE BAYS BLUES
3
2
1
0
7
3
19
4)
MANHATTAN SC
PARIS SAINT-GE
3
2
1
0
4
3
16
5)
MASSAPEQUA SC
ARSENAL
3
1
2
0
3
4
8
6)
BAYPORT
INTENSE LIGHTNING
3
0
1
2
1
5
8
7)
DOWNTOWN UNITED SC WHITE
3
0
2
1
1
4
5
8)
BEACHSIDE SC CT
BEACHSIDE
3
0
3
0
1
5
0
Schedule
Results
Print
Boys U17 U17 SHOWCASE ELITE
Bracket A
Saturday, March 2, 2013
PRINCETON SA
PREMIER 95/96
0
-
1
MASS PREMIER SOCCER
MPS KNI
EASTERN FC BLUES
1
-
2
SOCCER HAUT-RICHELIEU
CELTI
WESTERN UNITED FC
1
-
1
STONY BROOK RUSH SC
KNIGHTS
FC COPA NAPOLI
1
-
2
MOUNT OLIVE SC
THUNDER
EASTERN FC BLUES
0
-
4
PRINCETON SA
PREMIER 95/96
Sunday, March 3, 2013
FC COPA NAPOLI
0
-
1
WESTERN UNITED FC
MOUNT OLIVE SC
THUNDER
2
-
2
STONY BROOK RUSH SC
KNIGHTS
SOCCER HAUT-RICHELIEU
CELTI
2
-
2
MASS PREMIER SOCCER
MPS KNI
PRINCETON SA
PREMIER 95/96
3
-
1
SOCCER HAUT-RICHELIEU
CELTI
MASS PREMIER SOCCER
MPS KNI
0
-
3
EASTERN FC BLUES
WESTERN UNITED FC
1
-
2
MOUNT OLIVE SC
THUNDER
STONY BROOK RUSH SC
KNIGHTS
3
-
0
FC COPA NAPOLI
Team Name
MP
W
L
D
GF
GA
GD
Pts
1)
MOUNT OLIVE SC
THUNDER
3
2
0
1
6
4
21
2)
PRINCETON SA
PREMIER 95/96
3
2
1
0
7
2
19
3)
STONY BROOK RUSH SC
KNIGHTS
3
1
0
2
6
3
19
4)
SOCCER HAUT-RICHELIEU
CELTI
3
1
1
1
5
6
14
5)
WESTERN UNITED FC
3
1
1
1
3
3
13
6)
MASS PREMIER SOCCER
MPS KNI
3
1
1
1
3
5
13
7)
EASTERN FC BLUES
3
1
2
0
4
6
11
8)
FC COPA NAPOLI
3
0
3
0
1
6
1
Schedule
Results
Print
Boys U17 U17 SHOWCASE GOLD
Bracket A
Saturday, March 2, 2013
MORRIS UNITED
STA SPITFIRES
1
-
0
BRIDGEPORT PREMIER FC
BRIDG
BRIDGEPORT PREMIER FC
BRIDG
1
-
1
NEW GENERATION SC
CELTIC UN
ALLEYCATS G2
4
-
0
MORRIS UNITED
STA SPITFIRES
NEW YORK SC B95 BLUE
1
-
2
SOUTH COUNTY YSC
GULLA BLAZ
FC PREMIER '95
3
-
1
ROCKY HILL
CFC WOLVES
NEW GENERATION SC
CELTIC UN
1
-
1
ALLEYCATS G2
SOUTH COUNTY YSC
GULLA BLAZ
0
-
2
FC PREMIER '95
ROCKY HILL
CFC WOLVES
2
-
1
NEW YORK SC B95 BLUE
Sunday, March 3, 2013
ROCKY HILL
CFC WOLVES
1
-
0
SOUTH COUNTY YSC
GULLA BLAZ
NEW YORK SC B95 BLUE
2
-
0
FC PREMIER '95
MORRIS UNITED
STA SPITFIRES
0
-
0
NEW GENERATION SC
CELTIC UN
ALLEYCATS G2
1
-
1
BRIDGEPORT PREMIER FC
BRIDG
Team Name
MP
W
L
D
GF
GA
GD
Pts
1)
ALLEYCATS G2
3
1
0
2
6
2
18
2)
FC PREMIER '95
3
2
1
0
5
3
18
3)
ROCKY HILL
CFC WOLVES
3
2
1
0
4
4
17
4)
NEW GENERATION SC
CELTIC UN
3
0
0
3
2
2
12
5)
MORRIS UNITED
STA SPITFIRES
3
1
1
1
1
4
12
6)
NEW YORK SC B95 BLUE
3
1
2
0
4
4
11
7)
BRIDGEPORT PREMIER FC
BRIDG
3
0
1
2
2
3
8
8)
SOUTH COUNTY YSC
GULLA BLAZ
3
1
2
0
2
4
8
Schedule
Results
Print
Boys U17 U17 SILVER
Bracket A
Friday, March 1, 2013
F.C. NEW YORK UNITED
FC NY
0
-
1
EVERTON AMERICA CT
U17 BOYS
MANHATTAN RED BULLS
0
-
0
LAKE GROVE SC
THUNDER
Saturday, March 2, 2013
WSA DYNAMO ELITE
DESA BU17
1
-
1
PRINCETON SA
PREMIER 95/96
EAST ISLIP ISA ELITE
0
-
0
SOCCER PLUS ACADEMY/LSC
VIK
EVERTON AMERICA CT
U17 BOYS
1
-
0
MANHATTAN RED BULLS
SOCCER PLUS ACADEMY/LSC
VIK
0
-
0
WSA DYNAMO ELITE
DESA BU17
PRINCETON SA
PREMIER 95/96
1
-
3
EAST ISLIP ISA ELITE
LAKE GROVE SC
THUNDER
1
-
3
F.C. NEW YORK UNITED
FC NY
Sunday, March 3, 2013
WSA DYNAMO ELITE
DESA BU17
0
-
1
EAST ISLIP ISA ELITE
SOCCER PLUS ACADEMY/LSC
VIK
0
-
0
PRINCETON SA
PREMIER 95/96
F.C. NEW YORK UNITED
FC NY
1
-
1
MANHATTAN RED BULLS
EVERTON AMERICA CT
U17 BOYS
3
-
1
LAKE GROVE SC
THUNDER
Team Name
MP
W
L
D
GF
GA
GD
Pts
1)
EVERTON AMERICA CT
U17 BOYS
3
3
0
0
5
1
25
2)
EAST ISLIP ISA ELITE
3
2
0
1
4
1
21
3)
F.C. NEW YORK UNITED
FC NY
3
1
1
1
4
3
13
4)
SOCCER PLUS ACADEMY/LSC
VIK
3
0
0
3
0
0
12
5)
PRINCETON SA
PREMIER 95/96
3
0
1
2
2
4
9
6)
MANHATTAN RED BULLS
3
0
1
2
1
2
8
6)
WSA DYNAMO ELITE
DESA BU17
3
0
1
2
1
2
8
8)
LAKE GROVE SC
THUNDER
3
0
2
1
2
6
6
Schedule
Results
Print
Boys U17 U17 BRONZE
Bracket A
Saturday, March 2, 2013
NJSA POLSKA NORWALK
0
-
0
NEFC ELITE U17 BOYS
OGRCC GREENWICH UNITED GUNNERS
2
-
2
SEACOAST UNITED MAINE SC
MA
JERSEY UNITED SOCCER
SPARTA
0
-
1
BLACK WATCH PREMIER
KEELLEY
WESTERN MASS JR PIONEERS
WE
2
-
0
BALTIMORE BAYS
BALTIMORE BA
Sunday, March 3, 2013
OGRCC GREENWICH UNITED GUNNERS
0
-
1
JERSEY UNITED SOCCER
SPARTA
NJSA POLSKA NORWALK
0
-
0
WESTERN MASS JR PIONEERS
WE
SEACOAST UNITED MAINE SC
MA
0
-
1
BLACK WATCH PREMIER
KEELLEY
NEFC ELITE U17 BOYS
1
-
3
BALTIMORE BAYS
BALTIMORE BA
SEACOAST UNITED MAINE SC
MA
0
-
0
JERSEY UNITED SOCCER
SPARTA
NEFC ELITE U17 BOYS
0
-
1
WESTERN MASS JR PIONEERS
WE
BALTIMORE BAYS
BALTIMORE BA
0
-
1
NJSA POLSKA NORWALK
BLACK WATCH PREMIER
KEELLEY
0
-
1
OGRCC GREENWICH UNITED GUNNERS
Team Name
MP
W
L
D
GF
GA
GD
Pts
1)
WESTERN MASS JR PIONEERS
WE
3
2
0
1
3
0
21
2)
NJSA POLSKA NORWALK
3
1
0
2
1
0
16
3)
BLACK WATCH PREMIER
KEELLEY
3
2
1
0
2
1
16
4)
OGRCC GREENWICH UNITED GUNNERS
3
1
1
1
3
3
13
5)
JERSEY UNITED SOCCER
SPARTA
3
1
1
1
1
1
12
6)
SEACOAST UNITED MAINE SC
MA
3
0
1
2
2
3
9
7)
BALTIMORE BAYS
BALTIMORE BA
3
1
2
0
3
4
9
8)
NEFC ELITE U17 BOYS
3
0
2
1
1
4
5
6/5/2024 1:37:41 AM