Main Menu     College Coaches     Register to Attend     Website     Get Scores     Event Fields     Hotels     Contact    
Orange Classic International Girls Soccer Tournament
15th Annual Orange Classic Girls Tournament
December 28-30, 2011
Broward County, FL


On This Page:
Girls U14 Orange    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Girls U14 Green    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Girls U14 White    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
12/28/2011
Girls U14 Orange  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#632 
12:30 PM
SUNRISE STING (FL)4FAIRFIELD OPTIMIST SC FOSC GU14 RED PREMIER (OS)1Central Brwd. #4
#631 
1:20 PM
PATUXENT FA PFA SWARM (MD)1C5NYS NAPLES 97 GIRLS ELITE (FL)1Central Brwd. #3
#633 
5:20 PM
PATUXENT FA PFA SWARM (MD)2FAIRFIELD OPTIMIST SC FOSC GU14 RED PREMIER (OS)0Central Brwd. #2
#634 
6:40 PM
SUNRISE STING (FL)1C5NYS NAPLES 97 GIRLS ELITE (FL)0Central Brwd. #1
Bracket 2
#637 
2:40 PM
BEACH FC U14G RED (VA)0A5JUS JUPITER UNITED SC DRAMA QUEENS 97 (FL)2Central Brwd. #1
#638 
2:40 PM
PINECREST PREMIER 97/98-G BLUE (FL)1A2WES WESTON FC 97 GIRLS PREMIER (FL)0Central Brwd. #2
#639 
5:20 PM
BEACH FC U14G RED (VA)0A2WES WESTON FC 97 GIRLS PREMIER (FL)2Central Brwd. #1
#640 
6:40 PM
PINECREST PREMIER 97/98-G BLUE (FL)0A5JUS JUPITER UNITED SC DRAMA QUEENS 97 (FL)1Central Brwd. #2
Bracket 3
#644 
1:50 PM
WEST PINES UNITED FC GIRLS BLACK 97/98 (FL)3TEAM BOCA 97/98 GIRLS WHITE (FL)0Central Brwd. #4
#643 
2:40 PM
BRADEN RIVER SC 97 GIRLS RAGE MAROON (FL)2ROCKLEDGE RSC '97 GIRLS BLACK (FL)0Central Brwd. #3
#646 
5:50 PM
WEST PINES UNITED FC GIRLS BLACK 97/98 (FL)1ROCKLEDGE RSC '97 GIRLS BLACK (FL)1Central Brwd. #4
#645 
6:40 PM
BRADEN RIVER SC 97 GIRLS RAGE MAROON (FL)2TEAM BOCA 97/98 GIRLS WHITE (FL)1Central Brwd. #3
12/29/2011
Girls U14 Orange  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#635 
8:00 AM
PATUXENT FA PFA SWARM (MD)2SUNRISE STING (FL)1Central Brwd. #1
#636 
8:00 AM
FAIRFIELD OPTIMIST SC FOSC GU14 RED PREMIER (OS)0C5NYS NAPLES 97 GIRLS ELITE (FL)0Central Brwd. #2
Bracket 2
#641 
8:00 AM
BEACH FC U14G RED (VA)1PINECREST PREMIER 97/98-G BLUE (FL)0Central Brwd. #3
#642 
8:00 AM
A2WES WESTON FC 97 GIRLS PREMIER (FL)0A5JUS JUPITER UNITED SC DRAMA QUEENS 97 (FL)0Central Brwd. #4
Bracket 3
#647 
10:40 AM
BRADEN RIVER SC 97 GIRLS RAGE MAROON (FL)1WEST PINES UNITED FC GIRLS BLACK 97/98 (FL)1Miramar Reg. #1
#648 
10:40 AM
TEAM BOCA 97/98 GIRLS WHITE (FL)2ROCKLEDGE RSC '97 GIRLS BLACK (FL)3Miramar Reg. #2
Game Time Home Team Away Team Location
#649 
Playoffs
Semi-Finals
3:30 PM
PATUXENT FA PFA SWARM (MD)1BRADEN RIVER SC 97 GIRLS RAGE MAROON (FL)2Central Brwd. #3
#650 
Playoffs
Semi-Finals
3:30 PM
A5JUS JUPITER UNITED SC DRAMA QUEENS 97 (FL)3SUNRISE STING (FL)2Central Brwd. #4
12/30/2011
Girls U14 Orange  
Game Time Home Team Away Team Location
#651 
Playoffs
Final
11:15 AM
BRADEN RIVER SC 97 GIRLS RAGE MAROON (FL)3A5JUS JUPITER UNITED SC DRAMA QUEENS 97 (FL)0Central Brwd. #1
12/28/2011
Girls U14 Green  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#652 
8:00 AM
PINECREST PREMIER 97/98 G WHITE (FL)0FUSION FC U14G BLUE '97 (FL)2Central Brwd. #1
#653 
10:40 AM
CHICAGO FIRE JRS FLORIDA CHICAGO FIRE JUNIORS FLORIDA 97/98G (FL)1BOYNTON KNIGHTS FC U-14 (FL)0Central Brwd. #2
Bracket 2
#658 
12:00 PM
FLORIDA REVOLUTION 97/98 GIRLS BLUE (FL)2A1MPS MIAMI PREMIER SOCCER MPS 97/98 (FL)1Miramar Reg. #1
#659 
12:00 PM
PHOENIX SOCCER, INC 98 PHOENIX-GATORS (MI)2EASTERN FC CT LEOPARDS (CT)0Miramar Reg. #2
Bracket 3
#664 
9:20 AM
A5JUS JUPITER UNITED SC 97 GIRLS PREMIER (FL)1A2EHL PLANTATION FC PLANTATION FC 97 GIRLS COPA (FL)1Central Brwd. #1
#665 
10:40 AM
IRSA 97 IRSA GIRLS (FL)0CORAL SPRINGS UNITED F.C. CSUFC 97/98 GU14 (FL)2Central Brwd. #1
12/29/2011
Girls U14 Green  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#654 
8:00 AM
PINECREST PREMIER 97/98 G WHITE (FL)2BOYNTON KNIGHTS FC U-14 (FL)0Miramar Reg. #5
#655 
9:30 AM
CHICAGO FIRE JRS FLORIDA CHICAGO FIRE JUNIORS FLORIDA 97/98G (FL)2FUSION FC U14G BLUE '97 (FL)0Central Brwd. #2
#656 
2:00 PM
PINECREST PREMIER 97/98 G WHITE (FL)1CHICAGO FIRE JRS FLORIDA CHICAGO FIRE JUNIORS FLORIDA 97/98G (FL)2Central Brwd. #1
#657 
2:00 PM
BOYNTON KNIGHTS FC U-14 (FL)0FUSION FC U14G BLUE '97 (FL)4Central Brwd. #2
Bracket 2
#660 
9:30 AM
FLORIDA REVOLUTION 97/98 GIRLS BLUE (FL)4EASTERN FC CT LEOPARDS (CT)0Central Brwd. #3
#661 
9:30 AM
PHOENIX SOCCER, INC 98 PHOENIX-GATORS (MI)1A1MPS MIAMI PREMIER SOCCER MPS 97/98 (FL)0Central Brwd. #4
#662 
2:00 PM
FLORIDA REVOLUTION 97/98 GIRLS BLUE (FL)0PHOENIX SOCCER, INC 98 PHOENIX-GATORS (MI)0Central Brwd. #3
#663 
2:00 PM
EASTERN FC CT LEOPARDS (CT)0A1MPS MIAMI PREMIER SOCCER MPS 97/98 (FL)1Central Brwd. #4
Bracket 3
#666 
12:00 PM
A5JUS JUPITER UNITED SC 97 GIRLS PREMIER (FL)2CORAL SPRINGS UNITED F.C. CSUFC 97/98 GU14 (FL)1Miramar Reg. #1
#667 
12:00 PM
IRSA 97 IRSA GIRLS (FL)1A2EHL PLANTATION FC PLANTATION FC 97 GIRLS COPA (FL)0Miramar Reg. #2
#668 
3:30 PM
A5JUS JUPITER UNITED SC 97 GIRLS PREMIER (FL)2IRSA 97 IRSA GIRLS (FL)2Central Brwd. #2
#669 
3:30 PM
CORAL SPRINGS UNITED F.C. CSUFC 97/98 GU14 (FL)1A2EHL PLANTATION FC PLANTATION FC 97 GIRLS COPA (FL)0Central Brwd. #1
12/30/2011
Girls U14 Green  
Game Time Home Team Away Team Location
#670 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
CHICAGO FIRE JRS FLORIDA CHICAGO FIRE JUNIORS FLORIDA 97/98G (FL)0PHOENIX SOCCER, INC 98 PHOENIX-GATORS (MI)1Central Brwd. #3
#671 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
FLORIDA REVOLUTION 97/98 GIRLS BLUE (FL)1CORAL SPRINGS UNITED F.C. CSUFC 97/98 GU14 (FL)0Central Brwd. #4
#672 
Playoffs
Final
12:45 PM
PHOENIX SOCCER, INC 98 PHOENIX-GATORS (MI)0FLORIDA REVOLUTION 97/98 GIRLS BLUE (FL)1Central Brwd. #3
12/28/2011
Girls U14 White  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#849 
10:40 AM
A5WSC WELLINGTON SC 97/98 WAVE WHITE (FL)2KENDALL SC 97/98 GIRLS (FL)0Miramar Reg. #1
#850 
10:40 AM
WEST PINES UNITED FC GIRLS GOLD 97/98 (FL)2A4BRY TEAM BOCA-SABR 97/98 GIRLS NAVY (FL)0Miramar Reg. #2
#851 
2:40 PM
A5WSC WELLINGTON SC 97/98 WAVE WHITE (FL)4A4BRY TEAM BOCA-SABR 97/98 GIRLS NAVY (FL)0Miramar Reg. #1
#852 
2:40 PM
WEST PINES UNITED FC GIRLS GOLD 97/98 (FL)0KENDALL SC 97/98 GIRLS (FL)1Miramar Reg. #2
Bracket 2
#855 
11:00 AM
SO KENDALL SK SUNBLAZER GOLD (FL)3OKEEHEELEE HEAT (FL)0Miramar Reg. #5
#856 
11:00 AM
MAKO 97 MAKO GIRLS (FL)0B5SSA 97 SSA UNITED GIRLS (FL)2Miramar Reg. #6
#857 
4:30 PM
SO KENDALL SK SUNBLAZER GOLD (FL)1B5SSA 97 SSA UNITED GIRLS (FL)3Central Brwd. #4
#858 
5:20 PM
MAKO 97 MAKO GIRLS (FL)5OKEEHEELEE HEAT (FL)0Central Brwd. #3
12/29/2011
Girls U14 White  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#854 
8:00 AM
A4BRY TEAM BOCA-SABR 97/98 GIRLS NAVY (FL)0KENDALL SC 97/98 GIRLS (FL)6Miramar Reg. #6
#853 
9:30 AM
A5WSC WELLINGTON SC 97/98 WAVE WHITE (FL)1WEST PINES UNITED FC GIRLS GOLD 97/98 (FL)0Central Brwd. #1
Bracket 2
#859 
9:20 AM
SO KENDALL SK SUNBLAZER GOLD (FL)0MAKO 97 MAKO GIRLS (FL)1Miramar Reg. #1
#860 
9:20 AM
B5SSA 97 SSA UNITED GIRLS (FL)5OKEEHEELEE HEAT (FL)0Miramar Reg. #2
Game Time Home Team Away Team Location
#861 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
A5WSC WELLINGTON SC 97/98 WAVE WHITE (FL)3MAKO 97 MAKO GIRLS (FL)1Miramar Reg. #1
#862 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
KENDALL SC 97/98 GIRLS (FL)1B5SSA 97 SSA UNITED GIRLS (FL)0Miramar Reg. #2
12/30/2011
Girls U14 White  
Game Time Home Team Away Team Location
#863 
Playoffs
Final
11:15 AM
A5WSC WELLINGTON SC 97/98 WAVE WHITE (FL)3KENDALL SC 97/98 GIRLS (FL)1Central Brwd. #2


8/26/2019 1:12:58 AM