Main Menu
College Coaches
Register to Attend
Website
Get Scores
Event Fields
Contact
SPORTING INVITATIONAL 2013
Premier Elite Tournament in the heart of Silicon Valley
On This Page:
Boys U10 Boys U10
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
8/9/2013
Boys U10 Boys U10
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
Bracket A
#192
9:10 AM
SANTA CLARA SPORTING 03B GREEN (CAN)
7
TAHUICHI FC TAHUICHI BOYS 03RED (CAN)
3
#193
9:10 AM
EVOLUTION FC EFC 03B BLACK (CAN)
4
HERITAGE TRANSFORMERS (CAN)
4
#194
3:00 PM
SANTA CLARA SPORTING 03B GREEN (CAN)
8
HERITAGE TRANSFORMERS (CAN)
1
#195
3:00 PM
EVOLUTION FC EFC 03B BLACK (CAN)
4
TAHUICHI FC TAHUICHI BOYS 03RED (CAN)
4
Bracket B
#198
9:10 AM
SANTA CLARA SPORTING 03B WHITE (CAN)
3
CERES EARTHQUAKE FC WARRIORS JRS (CAN)
3
#199
9:10 AM
RED STAR SA 03B RED (CAN)
1
MUSTANG SANTOS (CAN)
4
#200
3:00 PM
SANTA CLARA SPORTING 03B WHITE (CAN)
5
MUSTANG SANTOS (CAN)
1
#201
3:00 PM
RED STAR SA 03B RED (CAN)
1
CERES EARTHQUAKE FC WARRIORS JRS (CAN)
10
Bracket C
#204
10:20 AM
TURLOCK FC CHELSEA (CAN)
6
SUNNYVALE ALLIANCE SC ELITE 03B RED (CAN)
0
#205
10:20 AM
SEATTLE UNITED B03 COPA (WA)
1
ATLETICO SANTA ROSA MANCHESTER UNITED (CAN)
4
#206
1:50 PM
TURLOCK FC CHELSEA (CAN)
3
ATLETICO SANTA ROSA MANCHESTER UNITED (CAN)
5
#207
1:50 PM
SEATTLE UNITED B03 COPA (WA)
6
SUNNYVALE ALLIANCE SC ELITE 03B RED (CAN)
2
Bracket D
#210
10:20 AM
PAC SAN JOSE ATLAS 03 (CAN)
2
REAL ATLETICO FC REAL ATLETICO BLACK (CAN)
1
#211
10:20 AM
PALO ALTO SC 04B BLUE (CAN)
3
OVYSL REAL OV BLACK (CAN)
3
#212
4:10 PM
PAC SAN JOSE ATLAS 03 (CAN)
3
OVYSL REAL OV BLACK (CAN)
2
#213
4:10 PM
PALO ALTO SC 04B BLUE (CAN)
2
REAL ATLETICO FC REAL ATLETICO BLACK (CAN)
2
8/10/2013
Boys U10 Boys U10
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
Bracket A
#196
8:00 AM
SANTA CLARA SPORTING 03B GREEN (CAN)
4
EVOLUTION FC EFC 03B BLACK (CAN)
1
#197
8:00 AM
HERITAGE TRANSFORMERS (CAN)
1
TAHUICHI FC TAHUICHI BOYS 03RED (CAN)
4
Bracket B
#202
8:00 AM
SANTA CLARA SPORTING 03B WHITE (CAN)
9
RED STAR SA 03B RED (CAN)
0
#203
8:00 AM
MUSTANG SANTOS (CAN)
1
CERES EARTHQUAKE FC WARRIORS JRS (CAN)
4
Bracket C
#208
9:10 AM
TURLOCK FC CHELSEA (CAN)
0
SEATTLE UNITED B03 COPA (WA)
1
#209
9:10 AM
ATLETICO SANTA ROSA MANCHESTER UNITED (CAN)
2
SUNNYVALE ALLIANCE SC ELITE 03B RED (CAN)
1
Bracket D
#214
9:10 AM
PAC SAN JOSE ATLAS 03 (CAN)
6
PALO ALTO SC 04B BLUE (CAN)
1
#215
9:10 AM
OVYSL REAL OV BLACK (CAN)
7
REAL ATLETICO FC REAL ATLETICO BLACK (CAN)
2
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
#283
Playoffs
Quarter-Finals
1:50 PM
SANTA CLARA SPORTING 03B GREEN (CAN)
4
CERES EARTHQUAKE FC WARRIORS JRS (CAN)
2
#284
Playoffs
Quarter-Finals
1:50 PM
TAHUICHI FC TAHUICHI BOYS 03RED (CAN)
1
SANTA CLARA SPORTING 03B WHITE (CAN)
3
#285
Playoffs
Quarter-Finals
1:50 PM
ATLETICO SANTA ROSA MANCHESTER UNITED (CAN)
7
OVYSL REAL OV BLACK (CAN)
2
#286
Playoffs
Quarter-Finals
3:00 PM
SEATTLE UNITED B03 COPA (WA)
4
PAC SAN JOSE ATLAS 03 (CAN)
6
8/11/2013
Boys U10 Boys U10
Game
Time
Home Team
Away Team
Location
#287
Playoffs
Semi-Finals
9:00 AM
SANTA CLARA SPORTING 03B GREEN (CAN)
2
PAC SAN JOSE ATLAS 03 (CAN)
1
#288
Playoffs
Semi-Finals
9:00 AM
SANTA CLARA SPORTING 03B WHITE (CAN)
2
ATLETICO SANTA ROSA MANCHESTER UNITED (CAN)
6
#289
Playoffs
Final
12:30 PM
SANTA CLARA SPORTING 03B GREEN (CAN)
3
ATLETICO SANTA ROSA MANCHESTER UNITED (CAN)
2
5/2/2024 6:01:41 PM