Main Menu     Website     Get Scores     Event Fields     Hotels     Event Store     Contact    
2011 Red Earth Invitational
Premier Soccer Tournament in Region 3 for Competitve teams. Typically host over 100 teams with multiple divisions

On This Page:
Boys U9 Academy Gold    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Girls U11 00' Gold    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Girls U9 Academy Silver    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Girls U9 Academy Gold    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Boys U10 Academy Gold    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Girls U10 Academy Silver    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings

Viewing Location: NOKC #16
4/15/2011
Game Time Home Team Away Team Flight
#426 
5:30 PM
EDMOND ACADEMY ESC 02 SOESBEE (OK)4SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 BOYS BLUE (OK)0
Boys U9 Academy Gold
#429 
6:45 PM
CANADIAN VALLEY FC CVFC 02 RED-COLE (OK)7EDMOND ACADEMY ESC 02 BRASH (OK)0
Boys U9 Academy Gold
4/16/2011
Game Time Home Team Away Team Flight
#333 
7:30 AM
NORTH OKC OFC 00 BLACK (OK)0NYSA FURY 2000 BLACK (OK)1
Girls U11 00' Gold
#112 
9:00 AM
NOKC WHITE - LEFORCE (OK)1SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 03 GIRLS (OK)3
Girls U9 Academy Silver
#105 
10:30 AM
DALLAS TEXANS SOUTH 02-G. ADAMES (TXN)0ESC BLACK - VIZARELIS (OK)0
Girls U9 Academy Gold
#332 
11:45 AM
SSC WICHITA INC SSC SHOCKERS 00 (KS)7SOUTH LAKES COSMOS 00 GIRLS WHITE (OK)0
Girls U11 00' Gold
#427 
1:15 PM
NEOFC 02 BOYS BLUE (OK)5SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 BOYS BLUE (OK)2
Boys U9 Academy Gold
#547 
2:45 PM
ESC SOESBEE 01 (OK)1CVFC 01 DELEON (OK)3
Boys U10 Academy Gold
#110 
4:15 PM
SSC FURY GIRLS 01-02 (MO)2SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 GIRLS BLUE (OK)1
Girls U9 Academy Gold
#592 
5:45 PM
NOKC 2001 ACADEMY GIRLS PHILLIPS TEAM #3 (OK)1SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 01 GIRLS NAVY (OK)1
Girls U10 Academy Silver
#107 
7:00 PM
DALLAS TEXANS SOUTH 02-G. ADAMES (TXN)2CANADIAN VALLEY FC ACADEMY 02 RED (OK)0
Girls U9 Academy Gold
4/17/2011
Game Time Home Team Away Team Flight
#433 
Playoffs
Semi-Finals
7:30 AM
CANADIAN VALLEY FC CVFC 02 RED-COLE (OK)2NEOFC 02 BOYS BLUE (OK)1
Boys U9 Academy Gold
Game Time Home Team Away Team Flight
#338 
9:00 AM
NYSA FURY GREEN (OK)2SOUTH LAKES COSMOS 00 GIRLS BLUE (OK)1
Girls U11 00' Gold
Game Time Home Team Away Team Flight
#255 
Playoffs
Semi-Finals
10:30 AM
DALLAS TEXANS SOUTH 02-G. ADAMES (TXN)2SSC FURY GIRLS 01-02 (MO)0
Girls U9 Academy Gold
Game Time Home Team Away Team Flight
#330 
12:00 PM
SSC WICHITA INC SSC SHOCKERS 00 (KS)1NYSA FURY 2000 BLACK (OK)0
Girls U11 00' Gold
Game Time Home Team Away Team Flight
#258 
Playoffs
Final
1:30 PM
DALLAS TEXANS SOUTH 02-G. ADAMES (TXN)4SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 GIRLS BLUE (OK)0
Girls U9 Academy Gold
#346 
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
NYSA FURY GREEN (OK)4NYSA FURY 2000 BLACK (OK)0
Girls U11 00' Gold
#347 
Playoffs
Final
6:00 PM
NYSA FURY GREEN (OK)0AZTECA SC AZTECA (KS)3
Girls U11 00' Gold


6/26/2019 8:32:26 PM