Main Menu     Website     Get Scores     Event Fields     Hotels     Event Store     Contact    
2011 Red Earth Invitational
Premier Soccer Tournament in Region 3 for Competitve teams. Typically host over 100 teams with multiple divisions

On This Page:
Girls U10 Academy Gold    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Girls U11 00' Gold    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Boys U9 Academy Silver    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Girls U9 Academy Silver    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Boys U10 Academy Silver    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Boys U10 Academy Gold    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Boys U9 Academy Gold    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Boys U11 00' Gold    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
Girls U10 Academy Silver    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings

Viewing Location: NOKC #14
4/14/2011
Game Time Home Team Away Team Flight
#583 
5:30 PM
NOKC 2001 RED PHILLIPS (OK)3NOKC 01 PHILLIPS WHITE (OK)0
Girls U10 Academy Gold
4/15/2011
Game Time Home Team Away Team Flight
#336 
5:30 PM
NYSA FURY GREEN (OK)7CANADIAN VALLEY FC 00 BLACK (OK)0
Girls U11 00' Gold
4/16/2011
Game Time Home Team Away Team Flight
#438 
7:30 AM
NOKC RED (OK)1NYSA CELTIC 02 HARDAGE (OK)1
Boys U9 Academy Silver
#440 
9:00 AM
CANADIAN VALLEY FC ACADEMY 02 WHITE (OK)1EDMOND ESC 02 WHITE ACADEMY (OK)4
Boys U9 Academy Silver
#116 
10:30 AM
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 GIRLS WHITE (OK)3CANADIAN VALLEY FC ACADEMY 02 BLACK (OK)0
Girls U9 Academy Silver
Game Time Home Team Away Team Flight
#343 
Playoffs
Crossover
11:45 AM
SOUTH LAKES COSMOS 00 GIRLS BLUE (OK)0NORTH OKC OFC 00 WHITE (OK)1
Girls U11 00' Gold
Game Time Home Team Away Team Flight
#439 
1:15 PM
NOKC 02 WHITE (OK)1EDMOND ESC 02 WHITE ACADEMY (OK)2
Boys U9 Academy Silver
#566 
2:45 PM
NOKC 01 HILTON (OK)0SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 01 BOYS NAVY (OK)1
Boys U10 Academy Silver
#115 
4:15 PM
CANADIAN VALLEY FC ACADEMY 02 BLACK (OK)2NOKC BLACK (OK)0
Girls U9 Academy Silver
Game Time Home Team Away Team Flight
#342 
Playoffs
Crossover
5:45 PM
NYSA FURY GREEN (OK)6HARRAH HSC UNITED 00 (OK)0
Girls U11 00' Gold
Game Time Home Team Away Team Flight
#546 
7:00 PM
CVFC 01 DELEON (OK)3BLITZ UNITED BUSA WHITE 01 (OK)4
Boys U10 Academy Gold
4/17/2011
Game Time Home Team Away Team Flight
#443 
Playoffs
Semi-Finals
7:30 AM
EDMOND ESC 02 WHITE ACADEMY (OK)1YUKON CVFC-BLACK (OK)4
Boys U9 Academy Silver
#434 
Playoffs
Consolation
9:00 AM
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 BOYS BLUE (OK)0EDMOND ACADEMY ESC 02 BRASH (OK)4
Boys U9 Academy Gold
#240 
Playoffs
Semi-Finals
10:30 AM
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 GIRLS WHITE (OK)1SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 03 GIRLS (OK)0
Girls U9 Academy Silver
Game Time Home Team Away Team Flight
#041 
12:00 PM
TUSC BLITZ UNITED 00 NAVY (OK)1EDMOND OFC 2000 WHITE (OK)0
Boys U11 00' Gold
Game Time Home Team Away Team Flight
#445 
Playoffs
Final
1:30 PM
NYSA CELTIC 02 HARDAGE (OK)0YUKON CVFC-BLACK (OK)3
Boys U9 Academy Silver
#345 
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
SSC WICHITA INC SSC SHOCKERS 00 (KS)0AZTECA SC AZTECA (KS)3
Girls U11 00' Gold
#217 
Playoffs
Final
4:30 PM
NOKC FC NOKC OFC RILEY RED (OK)5BIXBY SHEFFIELD EAGLES '00 NAVY (OK)2
Boys U11 00' Gold
#596 
Playoffs
Final
6:00 PM
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 01 GIRLS NAVY (OK)1NOKC 2001 ACADEMY GIRLS PHILLIPS TEAM #3 (OK)2
Girls U10 Academy Silver


10/20/2019 8:56:44 PM