Main Menu
Website
Get Scores
Event Fields
Hotels
Event Store
Contact
2011 Red Earth Invitational
Premier Soccer Tournament in Region 3 for Competitve teams. Typically host over 100 teams with multiple divisions
On This Page:
Boys U9 Academy Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U11 00' Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U9 Academy Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U9 Academy Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Boys U10 Academy Gold
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Girls U10 Academy Silver
Standings
Grid
Print Schedule
Print Standings
Viewing Location: NOKC #16
4/15/2011
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#426
5:30 PM
EDMOND ACADEMY ESC 02 SOESBEE (OK)
4
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 BOYS BLUE (OK)
0
Boys U9 Academy Gold
#429
6:45 PM
CANADIAN VALLEY FC CVFC 02 RED-COLE (OK)
7
EDMOND ACADEMY ESC 02 BRASH (OK)
0
Boys U9 Academy Gold
4/16/2011
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#333
7:30 AM
NORTH OKC OFC 00 BLACK (OK)
0
NYSA FURY 2000 BLACK (OK)
1
Girls U11 00' Gold
#112
9:00 AM
NOKC WHITE - LEFORCE (OK)
1
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 03 GIRLS (OK)
3
Girls U9 Academy Silver
#105
10:30 AM
DALLAS TEXANS SOUTH 02-G. ADAMES (TXN)
0
ESC BLACK - VIZARELIS (OK)
0
Girls U9 Academy Gold
#332
11:45 AM
SSC WICHITA INC SSC SHOCKERS 00 (KS)
7
SOUTH LAKES COSMOS 00 GIRLS WHITE (OK)
0
Girls U11 00' Gold
#427
1:15 PM
NEOFC 02 BOYS BLUE (OK)
5
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 BOYS BLUE (OK)
2
Boys U9 Academy Gold
#547
2:45 PM
ESC SOESBEE 01 (OK)
1
CVFC 01 DELEON (OK)
3
Boys U10 Academy Gold
#110
4:15 PM
SSC FURY GIRLS 01-02 (MO)
2
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 GIRLS BLUE (OK)
1
Girls U9 Academy Gold
#592
5:45 PM
NOKC 2001 ACADEMY GIRLS PHILLIPS TEAM #3 (OK)
1
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 01 GIRLS NAVY (OK)
1
Girls U10 Academy Silver
#107
7:00 PM
DALLAS TEXANS SOUTH 02-G. ADAMES (TXN)
2
CANADIAN VALLEY FC ACADEMY 02 RED (OK)
0
Girls U9 Academy Gold
4/17/2011
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#433
Playoffs
Semi-Finals
7:30 AM
CANADIAN VALLEY FC CVFC 02 RED-COLE (OK)
2
NEOFC 02 BOYS BLUE (OK)
1
Boys U9 Academy Gold
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#338
9:00 AM
NYSA FURY GREEN (OK)
2
SOUTH LAKES COSMOS 00 GIRLS BLUE (OK)
1
Girls U11 00' Gold
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#255
Playoffs
Semi-Finals
10:30 AM
DALLAS TEXANS SOUTH 02-G. ADAMES (TXN)
2
SSC FURY GIRLS 01-02 (MO)
0
Girls U9 Academy Gold
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#330
12:00 PM
SSC WICHITA INC SSC SHOCKERS 00 (KS)
1
NYSA FURY 2000 BLACK (OK)
0
Girls U11 00' Gold
Game
Time
Home Team
Away Team
Flight
#258
Playoffs
Final
1:30 PM
DALLAS TEXANS SOUTH 02-G. ADAMES (TXN)
4
SOUTH LAKES COSMOS ACADEMY 02 GIRLS BLUE (OK)
0
Girls U9 Academy Gold
#346
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
NYSA FURY GREEN (OK)
4
NYSA FURY 2000 BLACK (OK)
0
Girls U11 00' Gold
#347
Playoffs
Final
6:00 PM
NYSA FURY GREEN (OK)
0
AZTECA SC AZTECA (KS)
3
Girls U11 00' Gold
3/29/2024 11:57:31 AM