Main Menu     College Coaches     Register to Attend     Website     Get Scores     Event Fields     Hotels     Contact    
Orange Classic International Girls Soccer Tournament
13th Annual Orange Classic Girls Tournament
December 27-30, 2010
Broward County, FL


On This Page:
Girls U17 U17 Showcase II    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
12/27/2010
Girls U17 U17 Showcase II  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#1098 
7:00 PM
TEXAS SPIRIT 94 GIRLS (TXN)5WESTON FC 93/94 NIKE (FL)0Weston Park #2
#1099 
7:00 PM
TEAM BOCA 94/95 WHITE (FL)5DAMASCUS SC DRAGONS (MD)1Weston Park #1
Bracket 2
#1103 
12:45 PM
GEORGIA FUTBOL GEORGIA FC '94 ELITE (GA)0LEE COUNTY STRIKERS (FL)3Weston Park #3
#1102 
2:15 PM
TSC 94 ELITE (GA)1ASG 94G GOLD WEST (TXN)0Weston Park #3
#1101 
3:45 PM
SUPER NOVA FC SUPER NOVA 93G (PAE)1DALLAS TEXANS FLORIDA 94 (FL)4Weston Park #3
Bracket 3
#1106 
8:00 AM
MYSC RUSH BLUE 93/94 (WI)2STETSON FA 93/94 (FL)0Weston Park #3
#1105 
9:30 AM
HOUSTON DYNAMO - MOBILE MOBILE 94 ORANGE (AL)2UNITED FUTBOL ACADEMY UNITED FA '94 RED (GA)2Weston Park #3
#1104 
11:00 AM
STING WEST 94G (PRE ETX) (TXN)1WESTON FC 93/94 NIKE (FL)0Weston Park #3
Bracket 4
#1110 
12:45 PM
WARRIOR SC LADY WARRIORS '93 PREMIER (OS)3OMEGA SC OMEGA SELECT BLACK (KS)1Weston Park #2
#1109 
2:15 PM
CLEARWATER CHARGERS GIRLS '93-94 (FL)2HOUSTON TEXANS 94 GIRLS (TXS)1Weston Park #2
#1108 
3:45 PM
RESTON 93 STRIKERS (VA)3ANDROMEDA 94 GIRLS (TXN)1Weston Park #2
#1107 
5:30 PM
BAYSL (FL)1FC SARASOTA (FL)1Weston Park #2
12/28/2010
Girls U17 U17 Showcase II  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#1113 
2:15 PM
STING WEST 94G (PRE ETX) (TXN)0TEAM BOCA 94/95 WHITE (FL)7Weston Park #3
#1112 
3:45 PM
DAMASCUS SC DRAGONS (MD)2DARLINGTON SOCCER ACADEMY (GA)0Weston Park #3
#1111 
5:30 PM
BAYSL (FL)2TEXAS SPIRIT 94 GIRLS (TXN)0Weston Park #3
Bracket 2
#1116 
9:30 AM
DALLAS TEXANS FLORIDA 94 (FL)0TSC 94 ELITE (GA)1Weston Park #3
#1115 
11:00 AM
ASG 94G GOLD WEST (TXN)1GEORGIA FUTBOL GEORGIA FC '94 ELITE (GA)0Weston Park #3
#1114 
12:45 PM
LEE COUNTY STRIKERS (FL)0SUPER NOVA FC SUPER NOVA 93G (PAE)1Weston Park #3
Bracket 3
#1117 
8:00 AM
STETSON FA 93/94 (FL)1STING WEST 94G (PRE ETX) (TXN)0Weston Park #3
#1119 
5:30 PM
WESTON FC 93/94 NIKE (FL)0HOUSTON DYNAMO - MOBILE MOBILE 94 ORANGE (AL)3Weston Park #2
#1118 
7:00 PM
UNITED FUTBOL ACADEMY UNITED FA '94 RED (GA)1MYSC RUSH BLUE 93/94 (WI)2Weston Park #2
Bracket 4
#1123 
11:00 AM
WARRIOR SC LADY WARRIORS '93 PREMIER (OS)0FC SARASOTA (FL)1Weston Park #2
#1122 
12:45 PM
CLEARWATER CHARGERS GIRLS '93-94 (FL)0OMEGA SC OMEGA SELECT BLACK (KS)0Weston Park #2
#1121 
2:15 PM
RESTON 93 STRIKERS (VA)7HOUSTON TEXANS 94 GIRLS (TXS)1Weston Park #2
12/29/2010
Girls U17 U17 Showcase II  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#1126 
11:00 AM
DAMASCUS SC DRAGONS (MD)1BAYSL (FL)0Weston Park #2
#1125 
12:45 PM
COLORADO STORM '94 WHITE (CO)0FORTUNA HJORIING 19 (DEN)2Weston Park #2
#1124 
2:15 PM
TEXAS SPIRIT 94 GIRLS (TXN)0TEAM BOCA 94/95 WHITE (FL)1Weston Park #2
Bracket 2
#1128 
8:00 AM
DALLAS TEXANS FLORIDA 94 (FL)1GEORGIA FUTBOL GEORGIA FC '94 ELITE (GA)1Weston Park #2
#1127 
9:30 AM
SUPER NOVA FC SUPER NOVA 93G (PAE)0TSC 94 ELITE (GA)0Weston Park #2
#1129 
7:00 PM
ASG 94G GOLD WEST (TXN)2LEE COUNTY STRIKERS (FL)0Weston Park #1
Bracket 3
#1132 
2:15 PM
UNITED FUTBOL ACADEMY UNITED FA '94 RED (GA)1STETSON FA 93/94 (FL)0Weston Park #1
#1131 
3:45 PM
WESTON FC 93/94 NIKE (FL)1MYSC RUSH BLUE 93/94 (WI)4Weston Park #1
#1130 
5:30 PM
STING WEST 94G (PRE ETX) (TXN)1HOUSTON DYNAMO - MOBILE MOBILE 94 ORANGE (AL)3Weston Park #1
Bracket 4
#1134 
8:00 AM
RESTON 93 STRIKERS (VA)1OMEGA SC OMEGA SELECT BLACK (KS)1Weston Park #1
#1136 
9:30 AM
ANDROMEDA 94 GIRLS (TXN)0FC SARASOTA (FL)3Weston Park #1
#1135 
11:00 AM
CLEARWATER CHARGERS GIRLS '93-94 (FL)3WARRIOR SC LADY WARRIORS '93 PREMIER (OS)0Weston Park #1
12/30/2010
Girls U17 U17 Showcase II  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#1137 
8:00 AM
SALTFLEET GO AHEAD SC SALTFLEET STRIKERS (CND)1TEXAS SPIRIT 94 GIRLS (TXN)2Weston Park #7
#1138 
12:30 PM
TEAM BOCA 94/95 WHITE (FL)2BAYSL (FL)0Central Park #5
Bracket 2
#1141 
11:00 AM
TSC 94 ELITE (GA)1LEE COUNTY STRIKERS (FL)1Central Park #7
#1142 
11:00 AM
ASG 94G GOLD WEST (TXN)0DALLAS TEXANS FLORIDA 94 (FL)3Central Park #6
#1140 
12:30 PM
GEORGIA FUTBOL GEORGIA FC '94 ELITE (GA)0SUPER NOVA FC SUPER NOVA 93G (PAE)0Central Park #3
Bracket 3
#1143 
11:00 AM
MYSC RUSH BLUE 93/94 (WI)1STING WEST 94G (PRE ETX) (TXN)1Central Park #5
#1144 
11:00 AM
HOUSTON DYNAMO - MOBILE MOBILE 94 ORANGE (AL)1STETSON FA 93/94 (FL)0Central Park #4
#1145 
11:00 AM
UNITED FUTBOL ACADEMY UNITED FA '94 RED (GA)1WESTON FC 93/94 NIKE (FL)1Central Park #3
Bracket 4
#1149 
8:00 AM
ANDROMEDA 94 GIRLS (TXN)0HOUSTON TEXANS 94 GIRLS (TXS)3Central Park #7
#1147 
9:30 AM
RESTON 93 STRIKERS (VA)1WARRIOR SC LADY WARRIORS '93 PREMIER (OS)0Central Park #5
#1146 
12:30 PM
MIAMI STRIKE FORCE CAGLIARI STRIKE FORCE (FL)OMEGA SC OMEGA SELECT BLACK (KS)Vista Park #4
#1148 
2:00 PM
CLEARWATER CHARGERS GIRLS '93-94 (FL)1FC SARASOTA (FL)0Weston Park #6


11/22/2019 9:46:05 PM