Main Menu     College Coaches     Register to Attend     Website     Get Scores     Event Fields     Contact    
2011 CHARLESTON SELECT SHOOTOUT - Men
Junior Academy, Classic, Challenge and Premier Teams


 Boys U9 U9 Blue
   Flight Results Grid   Print Standings
Bracket A
Friday, October 07, 2011
  SCU/MP 02 GALAXY  2          CAINHOY ATHLETIC FLYING FISH III  2 
Saturday, October 08, 2011
  DISCOVERIES DSC 02 GREEN  1          NORTH AREA 02 NASA STRIKERS  6 
  CAINHOY ATHLETIC FLYING FISH III  3          CHARLOTTE UNITED FUTBOL WOLFSBURG  3 
  CHARLOTTE UNITED FUTBOL CUFC U9 HELLENIC MANCHESTER  1          SAVANNAH SSA 02 BOYS BLACK STORM  3 
  CHARLOTTE UNITED FUTBOL WOLFSBURG  2          SCU/MP 02 GALAXY  8 
  DISCOVERIES DSC 02 GREEN  2          CHARLOTTE UNITED FUTBOL CUFC U9 HELLENIC MANCHESTER  3 
  SAVANNAH SSA 02 BOYS BLACK STORM  2          NORTH AREA 02 NASA STRIKERS  5 
Sunday, October 09, 2011
  CHARLOTTE UNITED FUTBOL WOLFSBURG  3          DISCOVERIES DSC 02 GREEN  1 
  NORTH AREA 02 NASA STRIKERS  4          CHARLOTTE UNITED FUTBOL CUFC U9 HELLENIC MANCHESTER  3 
  SCU/MP 02 GALAXY  3          SAVANNAH SSA 02 BOYS BLACK STORM  0 
  CAINHOY ATHLETIC FLYING FISH III  4          CHARLOTTE UNITED FUTBOL WOLFSBURG  1 
  NORTH AREA 02 NASA STRIKERS  5          SCU/MP 02 GALAXY  6 
  CAINHOY ATHLETIC FLYING FISH III  3          DISCOVERIES DSC 02 GREEN  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: CAINHOY ATHLETIC FLYING FISH III (SC)   31208519
 2: NORTH AREA 02 NASA STRIKERS (SC)   22006318
 3: SCU/MP 02 GALAXY (SC)   21105413
 4: SAVANNAH SSA 02 BOYS BLACK STORM (GA)   21015411
 5: CHARLOTTE UNITED FUTBOL CUFC U9 HELLENIC MANCHESTER (NC)   21014510
 6: CHARLOTTE UNITED FUTBOL WOLFSBURG (NC)   2011567
 7: DISCOVERIES DSC 02 GREEN (SC)   3003393

7 Teams
Consolation
 CHARLOTTE UNITED FUTBOL WOLFSBURG
 3 
 DISCOVERIES DSC 02 GREEN
 1 
Consolation
 CAINHOY ATHLETIC FLYING FISH III
 4 
 CHARLOTTE UNITED FUTBOL WOLFSBURG
 1 
Semi-Finals A
 NORTH AREA 02 NASA STRIKERS
 4 
 CHARLOTTE UNITED FUTBOL CUFC U9 HELLENIC MANCHESTER
 3 
Semi-Finals B
 SCU/MP 02 GALAXY
 3 
 SAVANNAH SSA 02 BOYS BLACK STORM
 0 
Final
 NORTH AREA 02 NASA STRIKERS
 5 
 SCU/MP 02 GALAXY
 6 

 Boys U9 U9 White
   Flight Results Grid   Print Standings
Bracket A
Friday, October 07, 2011
  SCU/MP 02 FIRE  3          SCU/MP 02 BOYS DYNAMO  5 
Saturday, October 08, 2011
  SCU/MP 02 FIRE  2          DSC 02 WHITE  1 
  DANIEL ISLAND GUNNER  6          SCU/MP 02 BOYS DYNAMO  0 
  SCU/MP 02 FIRE  2          SCU/MP 02 BOYS REVOLUTION  4 
  DANIEL ISLAND GUNNER  6          DSC 02 WHITE  0 
  SCU/MP 02 BOYS DYNAMO  5          SCU/MP 02 BOYS REVOLUTION  1 
Sunday, October 09, 2011
  DSC 02 WHITE  1          SCU/MP 02 BOYS REVOLUTION  4 
  SCU/MP 02 FIRE  2          DANIEL ISLAND GUNNER  3 
  DANIEL ISLAND GUNNER  6          SCU/MP 02 BOYS REVOLUTION  1 
  SCU/MP 02 BOYS DYNAMO  5          DSC 02 WHITE  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: DANIEL ISLAND GUNNER (SC)   440012338
 2: SCU/MP 02 BOYS DYNAMO (SC)   43019728
 3: SCU/MP 02 BOYS REVOLUTION (SC)   42028920
 4: SCU/MP 02 FIRE (SC)   410391015
 5: DSC 02 WHITE (SC)   40042112



3/20/2019 9:56:41 PM