Main Menu     College Coaches     Register to Attend     Website     Get Scores     Event Fields     Hotels     Contact    
Orange Classic International Girls Soccer Tournament
16th Annual Orange Classic Girls Tournament
December 28-30, 2012
Broward County, FL


On This Page:
Womens U19 U19 Showcase I    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
12/28/2012
Womens U19 U19 Showcase I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#1125 
4:10 PM
ASG GEORGIA ASG 94/95 ELITE (GA)0GRYPHONS ACADEMY LONDON GRYPHONS (CND)6Pine Island Park #6
#1124 
5:40 PM
FCSR 94/95G REVOLUTION (FL)2TEAM BOCA 94/95 GIRLS NAVY (FL)0Pine Island Park #2
Bracket 2
#1127 
4:00 PM
IMG ACADEMY U18G (FL)3TWIN CITIES FIRE FIRE SC 95 (MN)0Pine Island Park #4
#1126 
4:10 PM
A2EGL PLANTATION FC PLANTATION FC 93 GIRLS COPA (FL)3SO KENDALL SUNBLAZER GOLD (FL)0Pine Island Park #5
Bracket 3
#1130 
2:30 PM
FC TAMPA BLUE LIGHTNING (FL)0A2WES WESTON FC 94 GIRLS PREMIER (FL)3Pine Island Park #5
#1128 
4:00 PM
OHIO ELITE ACADEMY (OS)1FC UNITED OF FLORIDA GIRLS BLACK 94-95 (FL)1Pine Island Park #3
Bracket 4
#1129 
2:30 PM
OMEGA SC SELECT BLACK (KS)0VSI FLAMES FC E 94 GIRLS GOLD (FL)1Pine Island Park #6
12/29/2012
Womens U19 U19 Showcase I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#1131 
4:10 PM
FCSR 94/95G REVOLUTION (FL)1GRYPHONS ACADEMY LONDON GRYPHONS (CND)2Central Park #6
#1132 
4:10 PM
ASG GEORGIA ASG 94/95 ELITE (GA)0TEAM BOCA 94/95 GIRLS NAVY (FL)1Central Park #5
Bracket 2
#1134 
4:00 PM
IMG ACADEMY U18G (FL)6SO KENDALL SUNBLAZER GOLD (FL)2Central Park #3
#1133 
4:10 PM
A2EGL PLANTATION FC PLANTATION FC 93 GIRLS COPA (FL)1TWIN CITIES FIRE FIRE SC 95 (MN)0Central Park #4
Bracket 3
#1135 
2:30 PM
OHIO ELITE ACADEMY (OS)0VSI FLAMES FC E 94 GIRLS GOLD (FL)2Central Park #7
#1137 
2:30 PM
FC TAMPA BLUE LIGHTNING (FL)3FC UNITED OF FLORIDA GIRLS BLACK 94-95 (FL)2Central Park #5
Bracket 4
#1136 
2:30 PM
OMEGA SC SELECT BLACK (KS)1A2WES WESTON FC 94 GIRLS PREMIER (FL)2Central Park #6
12/30/2012
Womens U19 U19 Showcase I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#1138 
12:40 PM
FCSR 94/95G REVOLUTION (FL)1ASG GEORGIA ASG 94/95 ELITE (GA)0Central Park #5
#1139 
12:50 PM
GRYPHONS ACADEMY LONDON GRYPHONS (CND)1TEAM BOCA 94/95 GIRLS NAVY (FL)0Pine Island Park #3
Bracket 2
#1141 
12:50 PM
TWIN CITIES FIRE FIRE SC 95 (MN)3SO KENDALL SUNBLAZER GOLD (FL)1Pine Island Park #6
#1140 
1:00 PM
A2EGL PLANTATION FC PLANTATION FC 93 GIRLS COPA (FL)1IMG ACADEMY U18G (FL)3Miramar Reg. #5
Bracket 3
#1142 
12:50 PM
OHIO ELITE ACADEMY (OS)0FC TAMPA BLUE LIGHTNING (FL)2Pine Island Park #5
Bracket 4
#1143 
12:50 PM
OMEGA SC SELECT BLACK (KS)1FC UNITED OF FLORIDA GIRLS BLACK 94-95 (FL)0Pine Island Park #4
#1144 
12:50 PM
A2WES WESTON FC 94 GIRLS PREMIER (FL)1VSI FLAMES FC E 94 GIRLS GOLD (FL)0Central Park #6


9/27/2020 10:42:46 AM