Main Menu     College Coaches     Register to Attend     Website     Get Scores     Event Fields     Hotels     Contact    
Orange Classic International Girls Soccer Tournament
13th Annual Orange Classic Girls Tournament
December 27-30, 2010
Broward County, FL


On This Page:
Girls U16 U16 Showcase I    Standings    Grid    Print Schedule   Print Standings
12/27/2010
Girls U16 U16 Showcase I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#956 
2:15 PM
RSL FLORIDA RSL U16 GIRLS TEAM HENSON (FL)1ASHBURN SC PREMIER GOLD (VA)1Weston Park #7
#954 
5:30 PM
FC UNITED SELECT (IL)1KENDALL SOCCER COALITION KENDALL SC 94/95 (FL)1Weston Park #7
#955 
7:00 PM
SOUTHAMPTON SA STING (PAE)2FC PATRIOTS POWER (NYE)3Weston Park #7
Bracket 2
#959 
9:30 AM
FC VIRGINIA COURAGE 94 (VA)0FC SANTA ROSA REVOLUTION '95 (FL)1Weston Park #7
#958 
11:00 AM
CINCINNATI UNITED CUP CREW JRS. BLACK G94/95 (OS)3MELBOURNE BEACH TSUNAMI (FL)0Weston Park #7
Bracket 3
#962 
5:30 PM
ST LEONARD LIONS (CND)1TOPHAT SC 13 GOLD (GA)3Weston Park #6
Bracket 4
#965 
12:45 PM
COOPER CITY COBRAS COBRAS 94/95 PREMIER (FL)3KOPION FC (IL)1Weston Park #6
#964 
2:15 PM
BEACH FC U16 RED (VA)0CHARLOTTE UNITED FC CUFC 94 GOLD G (NC)3Weston Park #6
#963 
3:45 PM
DALLAS TEXANS 95G RED NORTH (TXN)0TEXAS RUSH NIKE 94/95 (TXS)0Weston Park #6
12/28/2010
Girls U16 U16 Showcase I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#968 
2:15 PM
KENDALL SOCCER COALITION KENDALL SC 94/95 (FL)1SOUTHAMPTON SA STING (PAE)0Weston Park #7
#967 
3:45 PM
FC PATRIOTS POWER (NYE)2RSL FLORIDA RSL U16 GIRLS TEAM HENSON (FL)1Weston Park #7
#966 
5:30 PM
ASHBURN SC PREMIER GOLD (VA)0FC UNITED SELECT (IL)1Weston Park #7
Bracket 2
#971 
9:30 AM
DIXIE ATHLETIC 95'S (CND)0CINCINNATI UNITED CUP CREW JRS. BLACK G94/95 (OS)2Weston Park #7
#970 
11:00 AM
MELBOURNE BEACH TSUNAMI (FL)1FC VIRGINIA COURAGE 94 (VA)0Weston Park #7
#969 
12:45 PM
FC SANTA ROSA REVOLUTION '95 (FL)0WORLD CLASS ACADEMY (NYE)2Weston Park #7
#957 
5:30 PM
WORLD CLASS ACADEMY (NYE)4DIXIE ATHLETIC 95'S (CND)0Weston Park #8
Bracket 3
#972 
8:00 AM
TOPHAT SC 13 GOLD (GA)4SPACE COAST UNITED STORM (FL)1Weston Park #7
#960 
12:45 PM
SPACE COAST UNITED STORM (FL)2TEAM BOCA 94/95 NAVY (FL)3Weston Park #8
#973 
7:00 PM
ARSENAL FIRE (NJ)0ST LEONARD LIONS (CND)3Weston Park #6
Bracket 4
#977 
12:45 PM
TEXAS RUSH NIKE 94/95 (TXS)1BEACH FC U16 RED (VA)0Weston Park #6
#976 
2:15 PM
CHARLOTTE UNITED FC CUFC 94 GOLD G (NC)0COOPER CITY COBRAS COBRAS 94/95 PREMIER (FL)2Weston Park #6
#975 
3:45 PM
KOPION FC (IL)1DALLAS TEXANS 95G RED NORTH (TXN)2Weston Park #6
12/29/2010
Girls U16 U16 Showcase I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#980 
2:15 PM
FC PATRIOTS POWER (NYE)2ASHBURN SC PREMIER GOLD (VA)4Weston Park #7
#979 
3:45 PM
KENDALL SOCCER COALITION KENDALL SC 94/95 (FL)1RSL FLORIDA RSL U16 GIRLS TEAM HENSON (FL)0Weston Park #7
#978 
5:30 PM
FC UNITED SELECT (IL)1SOUTHAMPTON SA STING (PAE)0Weston Park #7
Bracket 2
#983 
9:30 AM
MELBOURNE BEACH TSUNAMI (FL)0FC SANTA ROSA REVOLUTION '95 (FL)1Weston Park #7
#982 
11:00 AM
DIXIE ATHLETIC 95'S (CND)0FC VIRGINIA COURAGE 94 (VA)1Weston Park #7
#981 
12:45 PM
WORLD CLASS ACADEMY (NYE)0CINCINNATI UNITED CUP CREW JRS. BLACK G94/95 (OS)0Weston Park #7
Bracket 3
#984 
8:00 AM
SPACE COAST UNITED STORM (FL)0STING WEST ROYAL 95G (TXN)0Weston Park #7
#961 
12:45 PM
STING WEST ROYAL 95G (TXN)0ARSENAL FIRE (NJ)1Weston Park #8
#986 
5:30 PM
ARSENAL FIRE (NJ)0TOPHAT SC 13 GOLD (GA)2Weston Park #6
Bracket 4
#989 
12:45 PM
CHARLOTTE UNITED FC CUFC 94 GOLD G (NC)2KOPION FC (IL)3Weston Park #6
#988 
2:15 PM
TEXAS RUSH NIKE 94/95 (TXS)0COOPER CITY COBRAS COBRAS 94/95 PREMIER (FL)0Weston Park #6
#987 
3:45 PM
DALLAS TEXANS 95G RED NORTH (TXN)1BEACH FC U16 RED (VA)1Weston Park #6
12/30/2010
Girls U16 U16 Showcase I  
Game Time Home Team Away Team Location
Bracket 1
#990 
8:00 AM
RSL FLORIDA RSL U16 GIRLS TEAM HENSON (FL)0FC UNITED SELECT (IL)3Vista Park #1
#991 
8:00 AM
SOUTHAMPTON SA STING (PAE)0ASHBURN SC PREMIER GOLD (VA)0Vista Park #2
#992 
8:00 AM
FC PATRIOTS POWER (NYE)0KENDALL SOCCER COALITION KENDALL SC 94/95 (FL)0Vista Park #3
Bracket 2
#993 
8:00 AM
FC VIRGINIA COURAGE 94 (VA)1WORLD CLASS ACADEMY (NYE)0Vista Park #4
#994 
9:30 AM
CINCINNATI UNITED CUP CREW JRS. BLACK G94/95 (OS)0FC SANTA ROSA REVOLUTION '95 (FL)2Vista Park #1
#995 
9:30 AM
MELBOURNE BEACH TSUNAMI (FL)1DIXIE ATHLETIC 95'S (CND)0Vista Park #2
Bracket 3
#996 
9:30 AM
ST LEONARD LIONS (CND)5SPACE COAST UNITED STORM (FL)0Vista Park #3
#997 
9:30 AM
STING WEST ROYAL 95G (TXN)0TOPHAT SC 13 GOLD (GA)2Vista Park #4
Bracket 4
#999 
11:00 AM
COOPER CITY COBRAS COBRAS 94/95 PREMIER (FL)0DALLAS TEXANS 95G RED NORTH (TXN)0Vista Park #3
#1000 
11:00 AM
BEACH FC U16 RED (VA)3KOPION FC (IL)0Vista Park #4
#1001 
11:00 AM
CHARLOTTE UNITED FC CUFC 94 GOLD G (NC)0TEXAS RUSH NIKE 94/95 (TXS)1Vista Park #1


11/20/2019 8:55:56 PM